Motorola Defy почнува нова ера за издржливи мобилни телефони

За да вдахне живот во новата класа уреди, Motorola соработуваше со групацијата Bullit, глобален лидер со голем број наградувани издржливи телефони, со цел да создаде телефон кој лесно може да одговори на сите предизвици со кои се соочуваме секој ден, и во градот и за време на бројни авантури во природа.

Motorola Defy ги носи сите заштитни карактеристики што им се потребни на корисниците без да се загрозат перформансите, напојувањето или траењето на батеријата.

Смартфонот дополнително ја рефлектира мисијата на Motorola да им даде значителна иновација на клиентите. Новиот телефон е темелно тестиран за да може да ги издржи сите непријатни ситуации со кои може да се соочи. Отпорен е на вода, има сертификат IP68 и може да биде потопен во вода до длабочина од 1,5 метри за 35 минути благодарение на специјалното куќиште со двојна заштита.

Motorola Defy може да издржи пад од висина до 1,8 метри и е сертифициран во согласност со воените стандарди MILSPEC 810H по тестирање за издржливост во екстремни услови, тестови на вибрации и пад.

Околу 34 проценти од сопствениците на телефони го расипале или оштетиле својот паметен телефон, па затоа клучен е фактот дека Motorola Defy носи сеопфатна заштита. Од паѓање од покрив на автомобил, паѓање од џеб, истурање кафе или оставање на сонце, овој издржлив телефон ќе преживее сè, без разлика каде ве води патот.

Во свет во кој хигиената никогаш не била поважна од денес, добро е да се знае дека одличната издржливост на Motorola Defy ви овозможува да го миете исто толку често колку и рацете.

Снимајте поизострени, посветли фотографии во сите услови на осветлување со сензорот 48MP f / 1.8 со технологија Quad Pixel. Благодарение на неговата способност да прави идеални фотографии и од изгрејсонце, и од зајдисонце, камера на Defy се издвојува од сè што може да понуди конкуренцијата во оваа категорија. Можете да им се восхитувате на вашите фотографии на 6,5-инчниот HD + дисплеј кој го штити Corning Gorilla Glass Victus.

Плус, никогаш повеќе нема да пропуштите ниту еден важен момент со оглед на фактот дека батеријата трае два дена по само едно полнење благодарение на големиот капацитет од 5.000 mAh и полнењето TurboPower.

Ова е телефон за секој што се спротивставува на секојдневните предизвици и бара телефон што е во состојба да го стори истото.

Motorola Defy е достапен во следниве бои - Forged Green и Black, со елегантен дизајн што го олеснува држењето.

Спецификации на Motorola Defy:
 • отпорност на вода до длабочина од 1,5 м за 35 минути, куќиште со двојна заштита, - отпорност на песок, прашина и нечистотија, влажност и солена магла - сертифициран IP68
 • воен стандард на заштита, MIL-SPEC 810H отпорност на екстремни температури, вибрации и паѓање
 • тестиран за континуирано паѓање од висина до 1,8 м на челик, високо квалитетен приврзок за заштита од пад
 • може да се измие со сапуни и благи средства за дезинфекција
 • моќна незаменлива батерија од 5000 mAh, полнење 20W TurboPower, UUSB Type C, порти отпорни на вода, траење на батеријата до два дена
 • 6,5-инчен HD + дисплеј кој го штити 0,7 mm Corning Gorilla Glass Victus, може да се користи со влажни прсти
 • Android 10 (со надградба на Android 11 наесен во 2021 година)
 • 4 GB RAM, 64 GB внатрешна меморија, внатрешна меморија што може да се прошири со помош на microSD картичка
 • 8-јадрен процесор на Qualcomm SD662 2GHz
 • Главен сензор 48MP f / 1.8 + длабочина од 2MP + макро 2MP, предна камера од 8MP –
 • Програмски функции со режимот Push to Talk (PTT)
 • Bluetooth 5.0, NFC
 • 3,5 мм приклучок за слушалки (водоотпорен)
 • Двојна SIM - Нано SIM + microSD
 • 2 години гаранција
 • поддршка за Android Enterprise
 • безбедносни ажурирања за 2 години
 • Поддршка за Zero-touch.
Тагови
реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more

Американски дипломат дрогирал и силувал 23 девојки додека работел во амбасада во Мексико

Read more

Тетовка од сопругот украла 400.000 швајцарски франци

Read more

Мобилни

Motorola ги претстави Edge 20, Edge 20 Pro и Edge 20 Lite

Read more

Рендерите го открија изгледот на Motorola Edge 20, Edge 20 Pro и Edge 20 Lite

Read more

Што ново ќе донесат Samsung Galaxy Z Flip 3 и Z Fold 3?

Read more

Ова се новите Nokia XR20 и Nokia 6310

Read more
 

Гик

Motorola ги претстави Edge 20, Edge 20 Pro и Edge 20 Lite

Читај повеќе

Профитот на Facebook поголем за 10 милијарди долари во вториот квартал од лани

Читај повеќе
 • play_arrow

Почна да работи најмоќната приливна турбина во светот

Читај повеќе

Xbox Series X и S се најбрзо продаваните Xbox конзоли

Читај повеќе

Ајнштајн бил во право за црните дупки

Читај повеќе

Политичка трка за вселената: Што ќе биде „Окото на Саурон“ што го гради ЕУ?

Читај повеќе

Google и Facebook воведуваат задолжителна вакцинација за вработените во САД

Читај повеќе
 • play_arrow

Телескопот Hubble откри докази за испарување на вода на месечина на Јупитер

Читај повеќе

Рендерите го открија изгледот на Motorola Edge 20, Edge 20 Pro и Edge 20 Lite

Читај повеќе