Motorola ги претстави Edge 20, Edge 20 Pro и Edge 20 Lite

Motorola претстави три нови модели: Edge 20 Lite, Edge 20 и Edge 20 Pro.

Новата Motorola Edge доаѓа со моќни процесори, главна камера со многу пиксели и нов перископски систем за зумирање. Тука е и брзото освежување на екранот, брзото полнење на батеријата и новото искуство за користење на Ready For софтверска платформа.

Целото Edge 20 семејство доаѓа со унапреден квалитет на камерите.

Motorola Edge 20 Pro има главна камера од 108 MP со исклучителен квалитет, а станува збор за еден од најголемите сензори.

Edge 20 Pro има голем 6,7-инчен Max Vision екран со OLED технологија. По првпат тука е и 144Hz освежување на екранот кое е 140% побрзо од 60Hz освежување кое претставува индустриски стандард, а со самото тоа екранот е за 60% побрз во споредба со првата генерација од семејството Edge.

Пристигна со ултрабрзиот Qualcomm Snapdragon 870 и меморија од 256 GB.

Може да бидете и 30 часа на 5G мрежа без потреба да го полните телефонот. TurboPower 30 ви дава 9 часа дополнителна сила со само 10 минути полнење.

Motorola Edge 20 е еден од најтенките 5G телефони во светот со дебелина од само 6,99 мм.

Тагови
реклама

Откритие што менува сѐ: Човечки стапалки стари 23.000 години најдени во Ново Мексико

Read more

Го „уби“ Куман со поглед - младиот Пуиг ги освои фановите на Барса

Read more

Како за 5 секунди да откриете дали месото е свежо?

Read more

Филипче: Од средината на октомври нова мерка - ќе може да функционираат само целосно вакцинирани граѓани

Read more

Мобилни

Huawei изработи апликација со која се отклучува и стартува автомобил

Read more

Microsoft повторно има надежен телефон: Surface Duo 2 ги оправда очекувањата

Read more

Спојувањето со OPPO го направи OnePlus сосема нов бренд

Read more

Honor го претстави новиот телефон

Read more
 

Гик

  • play_arrow

Октоподи - неверојатни суштества

Читај повеќе

Huawei изработи апликација со која се отклучува и стартува автомобил

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Microsoft произведе безжичен глушец од рециклирана пластика од океанот

Читај повеќе

Новиот детектор за гравитациски бранови фати мистериозни сигнали од вселената

Читај повеќе

Откритие што менува сѐ: Човечки стапалки стари 23.000 години најдени во Ново Мексико

Читај повеќе
  • play_arrow

Како животните ги добиваат нивните шари?

Читај повеќе

ЕУ предлага универзален полнач, Apple се загрижени

Читај повеќе
  • play_arrow

Астероид го погоди Јупитер, снимен моментот од ударот

Читај повеќе
  • play_arrow

Најголемите зелени мегапроекти во светот

Читај повеќе