Мобилни

Motorola го претстави новиот модел Razr на преклоп

15. ноември 2019 - 11:16 | М.С.

Популарниот мобилен телефон Motorola Razr се враќа во ново и подобро издание. 

Motorola Razr се сметаше за еден од најдобрите мобилни телефони на почетокот на 2000. година, заедно со Nokia 3310, Blackberry Pearl или Sony Ericsson W810i.

Новиот смартфон на преклоп e мал и практичен, па може да го носите во џеб. Вториот екран од 2,7 инчи е прекриен со стакло кое Motorola го нарекува екран за брз поглед. На него има датум, време, контрола на плеј листа, дури и копче за селфи камера.

Новиот Razr е отпорен на оштетувања, а има и внатрешна нано облога која е отпорна на вода.

Новиот смартфон Motorola Razr ќе чини околу 1.499 долари.

Коментирај