Motorola го претстави новиот Moto G20

Motorola го претстави новиот смартфон Moto G20.

Се работи за новиот модел кој доаѓа со 6,5-инчен IPS LCD екран со HD+, формат со 20:9 и фреквенција на освежување од 90Hz. На екранот има селфи камера од 13 MP.

Уредот има Unisoc T700 процесор, 4 GB RAM и 64 GB интерна меморија.

Позади се наоѓа главната камера од 48 MP, како и ултрашироката од 8, макро и сензор за длабочина од 2 MP.

Го напојува батерија од 5.000 mAh, а го користи оперативниот систем Android 11 со Moto My UX интерфејс.

Достапен е во две бои и чини 149 евра.

Тагови
реклама

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Read more

Путин: Бајден е радикално различен од Трамп

Read more

Колку често жените сакаат да водат љубов?

Read more

Ким Џонг Ун: Северна Кореја е на готовс

Read more

Мобилни

OnePlus го претстави смартфонот Nord CE, пристигнува во Европа

Read more

Познато кога Google ќе го претстави смартфонот на преклоп

Read more

Што ново претставија од Apple на првиот ден од WWDC?

Read more

Новиот iPhone 13 ќе добие поголема батерија

Read more
 

Гик

Предупредување: Корисниците на Word и Outlook мора веднаш да го ажурираат својот компјутер

Читај повеќе
  • play_arrow

Роботско куче што можете да си го дозволите - што сѐ може да направи?

Читај повеќе
  • play_arrow

Epic Games ја подарува акционата авантура Control вредна 30 долари

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 нови видеоигри во јуни 2021

Читај повеќе
  • filter

Објавени фотографии од кинескиот ровер на Марс

Читај повеќе
  • filter

OnePlus го претстави смартфонот Nord CE, пристигнува во Европа

Читај повеќе
  • play_arrow

Sony претстави професионален дрон вреден 9.000 долари

Читај повеќе
  • filter

Археолози најдоа кокошкино јајце старо 1.000 години во септичка јама

Читај повеќе

Зошто треба да го избришете FB Messenger?

Читај повеќе