Мухамед Зекири со сопругата и ќерката се хоспитализирани со COVID-19

Министерот за здравство Венко Филипче на вечерашната прес-конференција извести за прогласувањето на нови забрани за движење и одговара на новинарски прашања.

Филипче потврди дека пратеникот и потпретседател во СДСМ, Мухамед Зекири, неговата сопруга и малолетната ќерка се хоспитализирани со COVID-19.

Тој додаде дека сите контакти од тој т.н. кластер се тестираат и дел од резултатите се готови.

Закири и семејството се во добра здравствена состојба, стабилна форма на болеста, само со висока температура.

реклама

Излекуваните од COVID-19 може да имаат трајни оштетувања на мозокот

Read more

Дали сте доволно фит за ФБИ? Овој тест ќе ви го даде одговорот

Read more

Секси лето: Убавици во бикини

Read more

Луѓето кои се негативни на COVID-19 тестот можеби имаат некаков имунитет

Read more

Македонија

Османи: Очекуваме до октомври да биде прифатен финалниот текст на преговарачката рамка

Read more

Се заокружи второто тримесечје на МојДДВ за 2020, исплатата ќе се врши во август

Read more

УХМР: Најавените врнежи нема да предизвикаат излевање на поголемите реки

Read more

Преговарачката рамка за Северна Македонија вчера предадена во Советот на ЕУ

Read more

Вести

Тетовец ранет по расправија со двајца жители на Лавце

Читај повеќе

Османи: Очекуваме до октомври да биде прифатен финалниот текст на преговарачката рамка

Читај повеќе

Се заокружи второто тримесечје на МојДДВ за 2020, исплатата ќе се врши во август

Читај повеќе

УХМР: Најавените врнежи нема да предизвикаат излевање на поголемите реки

Читај повеќе

Финска ја отстрани свастиката од амблемот на воздухопловните сили

Читај повеќе

Стотици слонови најдени угинати во Боцвана

Читај повеќе

Tesla ја надмина Toyota, повредна и од Disney и Coca-Cola

Читај повеќе

Вчера 461 лице фатено без заштитна маска

Читај повеќе

Преговарачката рамка за Северна Македонија вчера предадена во Советот на ЕУ

Читај повеќе