Мурињо објасни зошто Тотенхем се мачи

Жозе Мурињо одржа прес-конференција по ремито на неговиот Тотенхем со ЛАСК (3:3) во рамките на 5. коло од Лига Европа.

Тотенхем се пласираше во осминафиналето од Лига Еврпа, а во последното коло ќе игра за првото место против Антверпен, кој избори победа во нокаут фазата со победа над Лудогорец (3:1).

Во изјавата по натпреварот, Мурињо рече дека не е задоволен со настапот на одредени играчи и дека единствената позитивна работа е што изборија место во осминафиналето.

„Не игравме добро, резултатот е подобар од она што го покажавме. Второто полувреме беше подобро од првото. Некои играчи играа многу лошо, а некои ја завршија работата како што треба. Јас ќе ги земам само позитивните работи од овој натпревар, а единствената позитивна работа е дека се квалификувавме во следната фаза и имаме шанса да бидеме први ако го победиме Антверпен“, рече Мурињо и додаде:

„Не научивме ништо ново од овој натпревар. Знаев претходно дека Лига Европа не мотивира некои играчи доволно за да дадат сѐ од себе, но исто така знаев дека некои играчи се темел на нашиот тим и не можеме да сториме ништо без нив. Тоа се играчи како Сон и Хојбјерг, без нив не би сториле ништо против ЛАСК“.

реклама

Што ќе се случи во телото ако секој ден пешачите?

Read more

Филипче: Повикувањето за вакцинација ќе се одвива преку системот „Мој термин“

Read more

26 јануари 1788, почнала колонизацијата на Австралија

Read more

Конор Мекрегор суспендиран на шест месеци

Read more

Фудбал

Со гол од слободен удар Барди се врати на зелениот терен

Read more

Почетни состави за дербито Интер - Милан

Read more

Конте суспендиран на два натпревара и казнет со 20.000 евра

Read more

Алба: Знам дека ме мразат

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Со гол од слободен удар Барди се врати на зелениот терен

Читај повеќе

Јапонија вработува 10.000 здравствени работници за ОИ

Читај повеќе

Почетни состави за дербито Интер - Милан

Читај повеќе

Конте суспендиран на два натпревара и казнет со 20.000 евра

Читај повеќе

Алба: Знам дека ме мразат

Читај повеќе
  • play_arrow

Конор Мекрегор суспендиран на шест месеци

Читај повеќе
  • play_arrow

Уругвај го има новиот Луис Суарес: Ова е гол-машината Матијас Аресо

Читај повеќе

Како ќе игра Манџукиќ покрај Ибрахимовиќ?

Читај повеќе

Брестовац повеќе не е селектор на македонската ракометна репрезентација

Читај повеќе