На Икарди му падна цената, ПСЖ нуди помалку пари за трансфер

Француски ПСЖ испрати понуда до Интер за откуп на договорот на Мауро Икарди.

Аргентинецот од почетокот на сезоната е на позајмица во ПСЖ, а во договорот на 27-годишниот напаѓач има откупна клаузула од 70 милиони евра што е активна до 31 мај.

Парижаните сакаат да го задржат, но очигледно на Икарди му е падната цената. На Интер му испратија понуда од 60 милиони евра (50 би исплатиле веднаш, со 10 милиони во бонуси) и сега чекаат одговор.

Икарди за „Светците“ постигна 20 голови на 31 настап и одигра голема улога во освојувањето на новата титула.

Но, јасно е дека корона-кризата веќе почнува да се одразува на трансфер договорите, а Икарди веќе не вреди исто како претходно.

реклама

Втор ден карантин за Скопје, Куманово, Штип и Тетово, Чулев апелира: Одлуката не е идеална, но треба да се почитува

Read more

СЗО препорача да се носи маска, но потребно е да биде трислојна за да ве штити од COVID-19

Read more

125 нови заразени со коронавирус, 46 се од Скопје

Read more

Четиригодишно дете почина по пад од трактор

Read more

Фудбал

Подемот и падот на Гарет Бејл

Read more

Ибра закрепнува, ќе се врати во јули

Read more

Снајдер: Можев да бидам како Меси или Роналдо, но не сакав

Read more

Forbes: Роналдо стана првиот фудбалер милијардер

Read more

Спорт

  • play_arrow

Подемот и падот на Гарет Бејл

Читај повеќе

Ибра закрепнува, ќе се врати во јули

Читај повеќе

Снајдер: Можев да бидам како Меси или Роналдо, но не сакав

Читај повеќе

Forbes: Роналдо стана првиот фудбалер милијардер

Читај повеќе
  • play_arrow

Реал и Атлетико со заедничка иницијатива за поддршка на најпогодените од COVID-19

Читај повеќе

Игуаин и Сари склучиле пакт

Читај повеќе

Надал: Не би играл на УС Опен

Читај повеќе

НБА се враќа во досега невиден формат со 22 екипи

Читај повеќе

Среќен роденден, Комити!

Читај повеќе