На Мелинда ѝ пречело пријателството на Бил со педофилот Џефри Епстин

Според најновите информации кои излегоа во американските медиуми, брачниот пар Гејтс не се разделува пријателски, а наводно Мелинда со години му била лута на Бил поради неговото зближување со педофилот Џефри Епстин.

Мелинда Гејтс била вознемирена од односот помеѓу нејзиниот сопруг и Епстин. Имено, неа сè уште ја прогонува состанокот што двајцата го имале со Епстин во 2013 година и никогаш не можела да го преболи пријателството со тој човек.

Двојката се сретна со Епстин во Њујорк во неговата палата на Апер Ист Сајд во септември 2013 година. Изворите велат дека кратко време по состанокот Мелинда Гејтс им раскажала на пријателите за нејзините непријатности за време на тој состанок. Неколкумина блиски до парот, наводно, рекле дека таа била „бесна“ поради пријателството на нејзиниот сопруг со Епстин, пишува Insider.

Пријателството на Гејтс со Епстин првпат го објави The New York Times кон крајот на 2019 година по самоубиството на Епстин во казнено-поправниот дом „Метрополитен“ во Њујорк, каде го чекаше судењето по ново обвинение за сексуална трговија со девојчиња и жени.

Гејтс беше меѓу многуте високи личности кои се соочија со реакции поради пријателство со него по апсењето во јули 2019 година, но меѓу милијардерите, политичарите и кралевите кои се дружеа со Епштајн.

Гејтс, од друга страна, го започна своето пријателство со Епстин откако беше осуден за сексуални злосторства.

Тагови
реклама

Срам за репрезентацијата: Зошто Арнаутовиќ брутално ги пцуеше македонските фудбалери?

Read more

Дали Македонија ќе го зацементира негативниот рекорд на Украина?

Read more

Пандев: Не издржавме, но таков е фудбалот. Против Украина одиме на сè или ништо

Read more

Да се укине полицискиот час и да се дозволат настани, концерти и забави се најновите препораки

Read more

Живот

Родители споделуваат причини зошто не би имале деца кога би можеле да го вратат времето

Read more

Mozzart за секој гол на Македонија донира милион денари!

Read more

Уникатната убавина на Шар Планина конечно ќе биде крунисана во Национален парк

Read more

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Read more
 

Магазин

Брзо и вкусно: Тестенини со сланина, босилек и пармезан

Читај повеќе
  • play_arrow

Кит проголта нуркач, па го исфрли неповреден

Читај повеќе

Во која секс поза најмногу уживаат жените од секој хороскопски знак?

Читај повеќе

Забранети комбинации на храна што сите ги правиме

Читај повеќе

Колку сон му е потребно на вашето бебе?

Читај повеќе

Пет знаци дека сте во врска со маж кој се плаши од долга врска и брак

Читај повеќе
  • play_arrow

10 HIIT вежби за топење на масните наслаги на стомакот

Читај повеќе

Родители споделуваат причини зошто не би имале деца кога би можеле да го вратат времето

Читај повеќе

Колку јајца треба да јадете дневно?

Читај повеќе