Надал: Ги почитувам тенисерите кои решија да играат на УС Опен, можеби им требаат пари

МИА/КАЈГАНА
/ 11.08.2020 / 09:29

Освојувачот на 19 Грен слем титули Рафаел Надал ја коментираше својата одлука да не ја брани својата титула на УС Опен.

Шпанскиот тенисер потврди претходно овојмесец дека нема да игра во Њујорк поради ситуацијата со коронавирусот.

– Јас не сум оној кој може да суди дали оваа одлука е паметна или не. Јас го почитувам сработеното и позитивниот став на АТП и УСТА, кои се обидуваат да го вратат тенисот. Ја почитувам и позицијата на тенисерите кои решија да играат во САД. На пример, ситуацијата може да биде различна за секого и тие сакаат да заработат пари. Јас ги почитувам сите одлуки, но сега е тешко да се каже како да се постапи тоа правилно, вели Надал.

URL
реклама

Кејот на Вардар имал калдрма...

Read more

Што открива бојата на столицата за вашата здравствена состојба?

Read more

Научниците шокирани: Една болест води кон имунитет на COVID-19

Read more

Што ќе се случи во вашиот организам ако редовно користите куркума?

Read more

Тенис

Ѓоковиќ e новиот шампион на турнирот во Рим

Read more

Халеп конечно го освои Вечниот град

Read more

Ѓоковиќ го престигна Сампрас по број на недели на врвот на АТП листата

Read more

Надал сензационално испадна од Мастерсот во Рим

Read more

Спорт

Шеснаесет ракометари на Работнички заразени со корона

Читај повеќе

Промена на датумот на играње на средбата на ПСЖ – Вардар 1961

Читај повеќе

Клоп, Флик и Нагелсман - кандидати за тренер на годината

Читај повеќе
  • play_arrow

Суарес со солзи го напушти тренинг центарот на Барселона

Читај повеќе

УЕФА ги објави номинациите: Прв пат по 10 години без Меси или Роналдо

Читај повеќе

Стефано Доменикали ќе ја предводи Формула 1

Читај повеќе

Реал демантира: Ниту Одегард, ниту кој било друг има корона

Читај повеќе
  • play_arrow

Кој е Џокерот: Хауард провоцира, а Јокиќ „мртов ладен“

Читај повеќе

Барселона со парите од продажбата на Семедо ќе го купи Депај

Читај повеќе