Најавен новиот Rolls-Royce Ghost

Наскоро ќе пристигне и новиот Ghost модел на Rolls-Royce.

Торстен Милер Отвос, шеф на Rolls-Royce, изјави дека новиот модел Ghost ќе биде најчистиот израз на нивната компанија. Ghost ќе биде лансиран на дигитален настан, а дополнителен увид дотогаш ќе се има во четири анимации.

„Ghost е најчистиот израз на Rolls-Royce досега. Тоа ги насочува моделите на нашиот бренд во преубав, минималистички, но многу сложен производ кој совршено се поклопува со потребите на нашите клиенти и верувам совршено со вклопува со времето во кое живееме“, вели Отвос.

URL
Тагови
реклама

Патничките авиони ќе летаат како птиците во јато

Read more

Топ 5 новитети во iOS 14 за iPhone кои мора да ги пробате

Read more

Зошто одеднаш Израел почна да си подава рака со арапските земји?

Read more

Објавени првите подетални вести за состојбата на Михаел Шумахер

Read more

Авто новости

Mercedes има одговор на Tesla електричниот камион

Read more

Колку чинат моделите од новата Mercedes С класа?

Read more

КОВИД кризата ги покажа забите: Нов пад на продажбата на автомобили

Read more

Тјунираниот Porsche Cayenne сега развива 690 КС

Read more

Автомобили

  • play_arrow

Mercedes има одговор на Tesla електричниот камион

Читај повеќе
  • filter

Колку чинат моделите од новата Mercedes С класа?

Читај повеќе

КОВИД кризата ги покажа забите: Нов пад на продажбата на автомобили

Читај повеќе

Kia ќе претстави 7 нови електрични модели до 2027 година

Читај повеќе
  • filter

Тјунираниот Porsche Cayenne сега развива 690 КС

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Ова е новото Ferrari Portofino M со поголема моќност

Читај повеќе
  • filter

Nissan го откри изгледот на долгоочекуваниот наследник на моделот 370Z

Читај повеќе
  • filter

Ова е новиот Audi A3 G-Tron

Читај повеќе
  • play_arrow

Кршење Lamborghini во првиот трејлер за новите авантури во Top Gear

Читај повеќе