Најчестите машки лаги во кои веруваат жените

Во секој меѓучовечки однос, искреноста се подразбира. Но, понекогаш мажите се служат со зборови кои звучат логично и реално, но всушност се лажни.

Изгледа дека мажите се повеќе склони кон манипулативно однесување за разлика од жените, со оглед на тоа што голем број мажи ги користат токму овие три фрази. И колку и да звучат убедливо, всушност се лага, а дури и најпаметните жени веруваат во нив.

1. Уште не сум спремен за врска, но може да се забавуваме

Оваа реченица често ја изговараат кога не сакаат сериозна врска, но не се ни подготвени да ја изгубат страста што ја чувствуваат кон жената. Кога сакаат да „купат време“, се служат токму со оваа реченица.

2. Имам многу работа

Најверојатно е вистина дека не сака да се гледа со вас или дека не му се допаѓате доволно, па се друго е поважно од вас.

Ќе се сложите дека ваквото оправдување звучи логично и реално, бидејќи зафатените со работа луѓе често не можат поради работата да се посветат на приватниот живот. Но, сепак, шансите се 50% дека ве лаже.

3. Никогаш не сум запознал девојка како тебе

Ова е веќе класична лага која секој маж ја користи кога сака да заведе девојка, знаејќи дека секоја жена сака да се чувствува посебно. Но, сепак, тоа е само реченица во која никако не треба да верувате.

 

реклама

Како изгледа балканско семејство на плажа?

Read more

Украинки продадоа разголени фотографии за 800.000 долари за помош на својот народ

Read more

Јаглехидрат што најдобро помага за топење на салото на стомакот

Read more

Со ракета погоден преполн шопинг-центар во градот Кременчук, има жртви

Read more

Љубов и секс

Секс на плажа: Што треба да знаете за да одбегнете катастрофа?

Read more

Научниците открија колку всушност трае добриот секс

Read more

Како да ја оживеете намалената желба за секс?

Read more

Шест љубовни парови создадени еден за друг

Read more
 

Магазин

Стогодишник од Шкотска сѐ уште работи и нема намера да се пензионира

Читај повеќе

Што да направите за салатата подолго да остане свежа?

Читај повеќе

Како без правосмукалка да исчистите скршено стакло?

Читај повеќе

Моден викенд Скопје со млади сили одбележа 25 сезони

Читај повеќе

Препораки како да се заштитите од високите температури

Читај повеќе

За блескави подови, во водата за чистење додајте кујнска сол

Читај повеќе

Како сами да го исчистите домашниот клима уред?

Читај повеќе

Храна што помага да го подобрите помнењето

Читај повеќе

Секс на плажа: Што треба да знаете за да одбегнете катастрофа?

Читај повеќе