Најден возачот кој завчера побегна откако прегази пешак во Тетово

Тетово, 25 октомври 2021 (МИА) – Од тетовската полиција денеска информираа дека е откриен идентитетот на возачот кој во саботата беше пријавен дека учествувал во сообраќајка при што повреден беше пешак, а по што заминал од местото.

Станува збор за 44-годишен жител на Тетово.

– Вчера околу 13 часот и 30 минути, на улица „107“ во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово-Полициска станица за безбедност на патниот сообраќај Тетово го пронашле возилото „фиат браво“ со  тетовски регистарски ознаки, што го управувал 44-годишниот тетовец Е.М, кое учествувало во сообраќајната несреќа со тешко повреден пешак, што се случила на 23 овој месец на улица „Видое Смилевски-Бато“ во Тетово, а кое веднаш го напуштило местото. Возилото е одземено за вештачање, а  против Е.М. ќе следува соодветен поднесок, информира Марјан Јосифоски, портпарол на СВР Тетово.

Во сообраќајката беше повреден 57-годишниот А.А. од Мала Речица.

реклама
Тајните на една држава: Зошто Финска е меѓу најуспешните земји во светот?

Тајните на една држава: Зошто Финска е меѓу најуспешните земји во светот?

Read more
Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Како на филм: Воз предизвикал уривање на дел од мост и се запалил

Read more

Историски преседан во Лигата на шампиони

Read more

Хроника

Истрагата се води во институциите, а не во јавноста и медиумите, вели Спасовски

Read more

Бочварски: „Беса транс“ имала истечена лиценца и користела изводи од други возила

Read more

Спасовски: Автобусот на „Беса транс“ бил технички исправен

Read more

Приведени тројца криминалци од Дојран, при претрес пронајдена марихуана

Read more
 

Вести

Димитар Ковачевски ќе се кандидира за лидер на СДСМ

Читај повеќе

Двајца од повредените во автобуската несреќа во Бугарија хоспитализирани на Пластична хирургија во Скопје

Читај повеќе

Бугарска министерка: Пожарот во македонскиот автобус е многу чуден, почнал многу брзо

Читај повеќе

Откриена поврзаност помеѓу семејното насилство и ризикот од радикализација

Читај повеќе

Предадени материјалите за истрагата за автобуската несреќа на бугарските обвинители

Читај повеќе

Русите ги зафати „крипто треска“

Читај повеќе
Фото: Кајгана

Информации потребни при избор на кредит – дел од Денови на финансиската писменост

Читај повеќе

Центар за стручно образование и обука за зелени иновации ќе се отвори во Скопје до крајот на годината

Читај повеќе

Прва француска стратешка инвестиција во соларен парк во Северна Македонија

Читај повеќе