Најдобри години за брак: Лавовите не се даваат до 38, Ракот рано скока во тавче

Нема најдобри години за брак, иако научниците упорно се обидуваат да ја извлечат оваа формула.

На состојбата на вистинска „подготвеност“ влијаат стотици фактори: од најочигледните (партнери, финансиска состојба) до... хороскопскиот знак! Карактеристиките на карактерот кои се својствени на припадниците на разните хороскопски знаци може да дадат одлична насока.

Во астрологијата, постои теорија дека е непожелно човек да се ожени пред 29-та година од животот, односно до крајот на целосниот циклус на движења на Сатурн, кој е одговорен за градење на нашата личност. Враќањето на планетата по 29-30 години одредува почеток на нова фаза, која треба да се искористи за да се реализира себе си и да создаде семејство.

ОВЕН

Овните секогаш брзаат, па одлучуваат веднаш, обидувајќи се брзо да ги задоволат сопствените каприци. Како што велат тие, „живеј во моментот“. Тие обично стапуваат во брак рано, само неколку месеци по почнувањето на врската. Ѕвездите топло препорачуваат: „Полека!“ Убаво размислете и одговорете си на прашањето: Дали ваквиот брак ќе ви донесе среќа и удобност на долг рок? Можеби сега ве води моментална страст.

БИК

За разлика од импулсивниот и нетрпелив Овен, Бикот е постабилен и побавен партнер. Во целиот хороскопски круг, претставниците на овој знак најсилно веруваат во „љубов до гроб“ и се подготвени да прослават дијамантска свадба со партнерот. Со цел да најде личност што ги исполнува неговите критериуми, Бикот е подготвен да: а) често менува партнери б) да не брза и да ја чека вистинската личност онолку колку што е потребно. Најдоброто време за сериозна врска е интуитивно, но тоа обично се случува околу 30-та година од животот.

БЛИЗНАЦИ

Карактеристика на Близнаците е тоа што тие знаат како да го идеализираат партнерот, но сепак се во можност да се сакаат и да се обожуваат себе си во врска. Ја презираат здодевноста. И, ако се во врска со личност која не може да ги задоволи сите нивни бројни емотивни потреби, настанува катастрофа за двајцата. Близнаците нема да ја прекинат врската веднаш, но во исто време можат да се повлечат во себе, нурнати во работа или креативност. Од таа причина, тие или се венчаат неколку пати, или тоа го прават по 36-тата година, кога ќе решат да се смират и да водат поспокоен начин на живот.

РАК

Раковите ја идеализираат самата идеја за брак и сонуваат за ран брак. Зошто да не? Ајде!- охрабруваат астролозите. Но, овој копнеж за традиционалните семејни вредности и безбеден живот може да се манифестира во поинаков статус: на Раковите им е многу тешко да го напуштат домот на своите родители, што значително го забавува создавањето на нивно сопствено удобно огниште. Затоа, советот на астролозите е: обидете се да живеете одделно. Никој не бара од вас да не се грижите за родителите или да прекинете секаква комуникација, само станете посамостојни. И направете свадба во периодот од 23 до 25 ​​години!

ЛАВ

Родените во овој огнен знак себе си се доживуваат како кралеви и кралици и прилично брзо доаѓаат до идеја за сериозна врска. Овие страсни љубовници се исто така едни од најсигурните сопружници кои сериозно имаат намера да живеат со својот избран партнер „среќно засекогаш“. Од друга страна, не е лесно да се најде личност која би ги исполнувала највисоките стандарди и барања на Лавот. Ова значи дека тие обично стапуваат во брак подоцна: од 38 до 41 година.

ДЕВИЦА

Еден од највпечатливите квалитети на Девицата е работната етика. Затоа, во повеќето случаи, тие повеќе сакаат да се фокусираат на амбициите за кариера и да го стават во сенка личниот живот. Ова е апсолутно нормално! Интересно е што во исто време Девиците релативно млади ги сретнуваат партнерите  за сериозна врска. Затоа, нивниот брак во голема мера зависи од тоа дали другата половина ќе се согласи да почека додека Девицата „не ги потпише сите договори“? Одлично време за свадба е околу 27-29 години.

ВАГА

Родените под знакот Вага се импресионирани од самата идеја да се венчаат со ознака „20+“, дури и ако не се целосно сигурни во сопствениот избор. Па, кому му е гајле? Не брзајте! Измерете сè темелно! Тешко е да се познавате себе си на толку рана возраст, па не вашиот партнер. Затоа, Вагите кои стапуваат во брак релативно млади (19-22) често завршуваат разведени набрзо потоа. Во вториот, па дури и третиот брак, стануваат успешен и навистина среќни.

СКОРПИЈА

Скорпијата активно и страсно се „впушта“ во врската, а потоа на ист начин „се затвора“, губејќи и најмал интерес за љубовникот. Најголемиот проблем што ѝ ја комплицира врската на Скорпијата е довербата, па тоа често резултира со неколку краткорочни бракови. Но, ако ја погледнете оваа особина од друг агол, излегува дека Скорпиите се способни да градат здрави односи на која било возраст.

СТРЕЛЕЦ

Еден од најпознатите слободољубиви ликови. Стрелците имаат тенденција да ги одложуваат сериозните одлуки на неодредено време. Поради оваа причина, жените Стрелци обично стапуваат во брак од 35 години па натаму. На оваа возраст, тие се подготвени целосно да се фокусираат на својата љубов. Но, ако покрај нив има партнер кој ги споделува нивните цели, подготвен е да води номадски начин на живот и патува многу - идиличен брак може да се развие и порано.

ЈАРЕЦ

Јарците имаат тенденција да стапат во брак пред 25-тата година и рано да станат родители. И сето тоа благодарение на вредната способност лесно да преземат одговорност и да планираат на време. За нив е важно секој да му се восхитува на нивното семејство. Покрај тоа, Јарците се чувствуваат најпријатно дома, а нивната посветеност кон семејството помага да се надминат сите пречки. Друга причина за ран брак: со градење на цврста основа пред време, овие работохолици се целосно посветени на својата кариера без да бидат расеани од нивниот личен живот.

ВОДОЛИЈА

Како и Стрелецот, и Водолијата копнее по слобода. Ова е еден од оние знаци кои можеби никогаш нема да стапат во брак, а сепак ќе бидат апсолутно среќни. Тие сакаат да се чувствуваат уникатно и оригинално, па во секоја врска, тие отворено ќе се стават на прво место. Не е изненадувачки што Водолијата одлучува да стапи во брак на возраст од 40-45 години. Тие се свесни за потребата од сигурност. И ако не најдат соодветна поддршка од родителите и пријателите, тие бараат поддршка во бракот.

РИБИ

Рибите имаат феноменален внатрешен свет. И, иако ова е убава особина на личноста, вечното „летање во облаци“, фантазирањето и мечтаењето на лично ниво може да ги комплицира работите. Ако најдете некој што целосно ја одобрува вашата склоност кон креативно заборавање и не ви замерува, ќе уживате во таа врска до крајот на животот. Потрагата по сродна душа може да трае доста долго, но всушност, овој свет избор за Рибите обично се случува во младоста, кога чувствата го засенуваат умот. Ако сакате совет, најдобро е да стапите во брак пред 27-та година од животот. Вашата интуиција нема да ве изневери!

Тагови
реклама

Како изгледаат првите Viber стикери со македонски знаковен јазик?

Read more

Русија официјално ги прогласи САД и Чешка за непријателски држави

Read more

Ненаситни за секс: Хороскопски знаци со најсилно либидо

Read more

Какви промени да очекувате ако трчате редовно цел месец?

Read more

Љубов и секс

Ненаситни за секс: Хороскопски знаци со најсилно либидо

Read more

Што е „развод во сон“ и дали треба да се одлучите на ваков чекор?

Read more

Пет корисни совети како да ја вратите страста во врската

Read more

Зошто женетите мажи сакаат да флертуваат?

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Какви промени да очекувате ако трчате редовно цел месец?

Читај повеќе
  • play_arrow

За меки стапала - домашен спа педикир со две состојки

Читај повеќе
  • play_arrow

Принц Хари: Стисни заби и заврши си ги должностите? Не го сакав тоа

Читај повеќе

Ненаситни за секс: Хороскопски знаци со најсилно либидо

Читај повеќе
  • play_arrow

Лосос на три начини

Читај повеќе

Кои се протоколите и условите за патување и престој во Грција?

Читај повеќе

Зголемувањето на дозата на антибиотици може да „зајакне“ некои бактерии

Читај повеќе
  • play_arrow

Мислиш дека ги знаеш најпознатите лого дизајни?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да му пристапите на куче на безбеден начин?

Читај повеќе