Најдобриот психолошки трилер на сите времиња

Психолошкиот жанр моментално е еден од најпопуларните, а ниту најголемите обожаватели не можат лесно да се одлучат кој филм им е најдобар.

Екипата на Ranker.com објави листа на психолошки трилери, барајќи од читателите да го изберат најдобриот филм на сите времиња.

Во нивната анкета гласале над половина милион луѓе.

На врвот се најде филмот „The Silence of the Lamb“ од 1991 година во кој Ентони Хопкинс глумеше морничав убиец канибал, а Џоди Фостер млада ФБИ агентка принудена да бара совети од него.

Филмот освои пет Оскари, меѓу кои и оној за најдобар филм.

Remote video URL
реклама

Ќе пукне ли? Русите распоредија војска, Америка испрати два воени брода

Read more

Се појави нов опасен тренд

Read more

Дали можете да пиете андол и аспирин откако сте примиле вакцина AstraZeneca?

Read more

Милијарда долари за да може Ever Given да излезе од Суецкиот Канал

Read more

Филм & ТВ

Официјален трејлер за „Those Who Wish Me Dead“ со Џоли

Read more

Џенифер Анистон ќе стане мајка на 52 години

Read more

Објавен трејлерот за новиот филм на Netflix - „The Woman in the Window“

Read more

Меколи Калкин стана татко

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Официјален трејлер за „Those Who Wish Me Dead“ со Џоли

Читај повеќе

Џенифер Анистон ќе стане мајка на 52 години

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за новиот филм на Netflix - „The Woman in the Window“

Читај повеќе

Меколи Калкин стана татко

Читај повеќе
  • play_arrow

Бокс-офис: „Godzilla vs. Kong“ втор викенд на врвот

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете го трејлерот за новата серија на Netflix – „The Innocent“

Читај повеќе

Бенедикт Камбербач мисли дека бил нулта ковид пациент

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што е погрешно со „Prince of Persia“

Читај повеќе