Најдобриот рецепт за пилешка салата

Вкусна салата со пилешко бело месо е одличен оброк за оние денови кога не сте расположени да поминете подолго време во кујната.

Главните состојки се марула, пилешко месо, пченка, мајонез, а може и да додадете уште некои други состојки по ваш избор - јајца, сусам, маслинки и слично.

На YouTube каналот на Downshiftology го има најдобриот рецепт за пилешка салата. Има една состојка која го збогатува вкусот. Погледнете го видеото.

реклама

Рецепти

4 идеи за вкусен доручек со јајца

Read more

Идеја за десерт: Пудинг торта со јаболка

Read more

Рецепт на денот: Лазањи со тиквички и 3 вида сирење

Read more

Рецепт на денот: Пита со шампињони и моцарела

Read more

Нови видеа

play_arrow

Среќа во несреќа: Остана нечепнат по сообраќајка пред нос

Read more
play_arrow

Како ќе изгледа Марс по 100 години?

Read more
play_arrow

И Harley има нов електричен велосипед

Read more
play_arrow

30-минутен HIIT тренинг за целото тело

Read more
play_arrow

Обожавателите разочарани од новиот филм за Дејвид Боуви

Read more
play_arrow

НАСА планира да испрати подморница на Титан

Read more
play_arrow

Светски фудбалери кои некогаш биле бегалци

Read more
play_arrow

Јапонски експериментален воз достигна брзина од 382 км/ч

Read more
play_arrow

Руски диви „хакери“ бираат победник помеѓу Трамп и Бајден

Read more
play_arrow

„The White Tiger“ - новата серија на Netflix со Пријанка Чопра

Read more
play_arrow

Мал трик кој го забрзува процесот на слабеење

Read more
play_arrow

10 теории за вселената што ќе ве држат будни длабоко во ноќта

Read more