Најдобрите чаеви за слабеење и забрзување на метаболизмот

М.С.
/ 16.09.2021 / 20:54

Не постои магично апче за слабеење, но некои истражувања сугерираат дека чајот може да делува на процесот на слабеење ако го вклопите во режимот на исхрана. На пример, за појадок може да испиете шолја чај наместо кафе и сок.

Во видеото на Body Hub ќе ви покажат кои чаеви се најефикасни за слабеење и ќе ви го забрзаат метаболизмот.

реклама

Фит

Како да слабеете без да броите калории?

Read more

Како засекогаш да се решите од масните наслаги на стомакот?

Read more

Побрзо се слабее ако секогаш вежбате во исто време

Read more

Вежби со кои може да проверите колку сте фит и во каква форма е вашето тело

Read more

Нови видеа

play_arrow

Lamborghini Huracan Turbo или Kawasaki H2R - кој е побрз?

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Како да слабеете без да броите калории?

Read more
play_arrow

Фејл компилација со најсмешните незгоди ширум светот

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за „Squid Game“

Read more
play_arrow

Зошто ни е потребен витаминот Д3?

Read more
play_arrow

Како шеќерот ни влијае на мозокот?

Read more
play_arrow

Топ 10 најмузикални моменти на „The Big Bang Theory“

Read more
play_arrow

Има пет типови на луѓе според тоа како ги трошат парите

Read more
play_arrow

Објавен тизер за второто продолжение на последната сезона на „La Casa de Papel“

Read more
play_arrow

Објавен трејлерот за третата сезона на хит серијата „Narcos: Mexico“

Read more
play_arrow

Проверете дали знаете кои „факти“ за спиењето се само митови

Read more