Најдобрите скриени карактеристики на WhatsApp

Со овие совети научете како да го збогатите изгледот на вашата порака, како да ги обележите оние што сакате да ги имате при рака, како да го исклучите тонот на разговорот...

Барате начини да го користите WhatsApp на вашиот Android телефон или iPhone? Овие скриени карактеристики на апликацијата може да ви го олеснат работењето со WhatsApp.

На пример, WhatsApp ви овозможува текстот да го направите задебелен, ракописен или пречкртан, и тоа додека пишувате За да го направите ова, ќе треба да додадете неколку специјални знаци пред и по текстот што сакате да го форматирате. „Шифрите“ се *bold*, _italics_ и ~strikethrough~

Како да исчезнат пораките?

WhatsApp ви овозможува вашите пораки да исчезнат од разговорот по седум дена. Изберете го името на контактот или разговорот на горниот дел од екранот. Во списокот со опции, изберете Disappearing Messages, па On. Имајте на ум дека сите слики што ги испраќате или примате автоматски се зачувуваат на вашиот телефон или телефонот на примателот, така што иако фотографијата исчезнува од пораката, оригиналната сепак може да се зачува.

Останатите „трикови“ погледнете ги во видеото:

Remote video URL
Тагови
реклама

Јадрото на Земјата станува сѐ погусто од едната страна, научниците не знаат зошто

Read more

Што ќе се случи ако правите 300 „чучњеви“ секој ден, цел месец?

Read more

Кит проголта нуркач, па го исфрли неповреден

Read more

Путин: Замислете да испратиме војска до вашите граници

Read more

Софтвер

Предупредување: Корисниците на Word и Outlook мора веднаш да го ажурираат својот компјутер

Read more

Зошто треба да го избришете FB Messenger?

Read more

Apple ќе може да лоцира исклучен или ресетиран iPhone со iOS 15

Read more

Monterey ќе биде новата верзија на macOS

Read more
 

Гик

  • play_arrow

Сè што треба да знаете за новиот OnePlus Nord CE 5G

Читај повеќе
  • play_arrow

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl ќе стигне во 2022

Читај повеќе

Јадрото на Земјата станува сѐ погусто од едната страна, научниците не знаат зошто

Читај повеќе

Погледнете го првиот трејлер за играта Forza Horizon 5

Читај повеќе
  • play_arrow

Билетот за лет во вселената со Blue Origin се продаде за 28 милиони долари

Читај повеќе
  • filter

НАСА ја склопи мегаракетата со која повторно ќе лансира луѓе на Месечината

Читај повеќе

Лето 2021: Метеоролозите прогнозираат какви жештини нѐ очекуваат годинава

Читај повеќе

Предупредување: Корисниците на Word и Outlook мора веднаш да го ажурираат својот компјутер

Читај повеќе
  • play_arrow

Роботско куче што можете да си го дозволите - што сѐ може да направи?

Читај повеќе