Најдобрите видеоигри за декември, втор дел

Последниот месец од годината е тука, а со него ни пристигна и студеното време. Што друго ни преостанува освен да останеме дома на топло и да се забавуваме со некоја видеоигра? Составивме листа со најдобрите видеоигри за декември, втор дел. Tука може да го погледнете првиот дел.

Immortals: Fenyx Rising3 декември, достапна за PC, PS4, PS5, XBO, Xbox Series, Switch

Remote video URL

Call of the Sea 8 декември, PC, XBO, Xbox Series

Remote video URL

Cyberpunk 2077 10 декември, PC, PS4, PS5, XBO, Xbox Series

Remote video URL

Orwell’s Animal Farm10 декември, достапна на PC

Remote video URL

Medal of Honor: Above and Beyond11 декември, Оculus VR(PC)

Remote video URL
реклама

Што ќе се случи во телото ако секој ден пешачите?

Read more

Филипче: Повикувањето за вакцинација ќе се одвива преку системот „Мој термин“

Read more

26 јануари 1788, почнала колонизацијата на Австралија

Read more

Конор Мекрегор суспендиран на шест месеци

Read more

Гејминг

Сѐ што треба знаете за „Hitman 3“ пред да ја купите

Read more

Погледнете го трејлерот за новата игра „Resident Evil Village“

Read more

Има само еден „крал на конзолите“

Read more

Топ 10 хорор видеоигри за 2021

Read more
 

Гик

Универзитет Оксфорд: Загадувањето на воздухот доведува до неповратно губење на видот

Читај повеќе
  • play_arrow

Дали темната материја навистина е толку важна?

Читај повеќе

Откриена егзопланета без облаци

Читај повеќе

Сивите китови изумираат во Тихиот Океан поради глад

Читај повеќе

СЗО предупреди: Бремените жени да не ја примаат вакцината на Moderna

Читај повеќе

За безбеден шопинг: Беџ за регистрираните онлајн продавници

Читај повеќе

Како да откриете што сè Google знае за вас?

Читај повеќе
  • play_arrow

Сѐ што треба знаете за „Hitman 3“ пред да ја купите

Читај повеќе

Митови и вистини за полнењето батерија на смартфонот

Читај повеќе