Најдоброто од Пандев и Џеноа сезонава

Компилација на најдобрите голови постигнати од играчи на Џеноа сезонава.

Симпатичниот тим на Џеноа сезонава постигна 31 гол во Серија А. Двајца играчи водат со по 7 голови. Иако бек, еден од двајцата најдобри стрелци е капитенот Доменико Кришито, но тој е всушност главниот пеналџија во тимот па оттаму сите голови му се од белата точка. Другиот е нашиот Горан Пандев кој постигна и неколку убави голови.

Останатите стрелци на Џеноа се: Кристијан Куаме (5 голови), Антонио Санабрија (3), Андреа Пинамонти и Франческо Касата (2), а по 1 имаат Ласе Шене, Кристијан Сапата, Кевин Агудело, Стефано Стураро и Адама Сумаоро.

 

реклама

Спорт

Кога 62-годишен тренер бега од топка

Read more

Кога детето за топки е непријателски расположено

Read more

Психолошка анализа: Како се постигнува спортски камбек?

Read more

Пеле Vs. Марадона – Сѐ што не сте знаеле за ривалството на двајцата фудбалски великани

Read more

Нови видеа

play_arrow

10 HIIT вежби за топење на масните наслаги на стомакот

Read more
play_arrow

Џеси Џеј објави нова песна по четири години

Read more
play_arrow

Топ 10 нови видеоигри во јуни 2021

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Пристигна новиот Tesla Model S Plaid

Read more
play_arrow

Неверојатни факти за планетата Земја

Read more
play_arrow

Моментот кога Торнадо беснее низ Колорадо

Read more
play_arrow

Зошто луѓето немаат крилја или што е невозможно во еволуцијата?

Read more
play_arrow

10 минути вежбање на горниот дел од телото

Read more
play_arrow

Netflix го објави трејлерот за новата серија „Sex/Life“

Read more
play_arrow

Интензивен HIIT тренинг за целото тело

Read more
play_arrow

Десет намирници што треба да се избегнуваат

Read more