Најдоброто од Пандев и Џеноа сезонава

Компилација на најдобрите голови постигнати од играчи на Џеноа сезонава.

Симпатичниот тим на Џеноа сезонава постигна 31 гол во Серија А. Двајца играчи водат со по 7 голови. Иако бек, еден од двајцата најдобри стрелци е капитенот Доменико Кришито, но тој е всушност главниот пеналџија во тимот па оттаму сите голови му се од белата точка. Другиот е нашиот Горан Пандев кој постигна и неколку убави голови.

Останатите стрелци на Џеноа се: Кристијан Куаме (5 голови), Антонио Санабрија (3), Андреа Пинамонти и Франческо Касата (2), а по 1 имаат Ласе Шене, Кристијан Сапата, Кевин Агудело, Стефано Стураро и Адама Сумаоро.

 

реклама

Спорт

15 работи кои треба да ги знаете за претстојната Олимпијада

Read more

Кога 62-годишен тренер бега од топка

Read more

Кога детето за топки е непријателски расположено

Read more

Психолошка анализа: Како се постигнува спортски камбек?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Топ 5 нови видеоигри за август 2021

Read more
play_arrow

Прошетка низ ирските замоци

Read more
play_arrow

Необјаснетите кратери на Месечината уште ги интригираат космолозите

Read more
play_arrow

10-минутен тренинг за истегнување на телото

Read more
play_arrow

Ја побара за жена пред публика, но остана шокиран од нејзината реакција

Read more
play_arrow

Девет работи што треба да ги правите пред тренинг

Read more
play_arrow

Објавен финалниот трејлер за „Snake Eyes“

Read more
play_arrow

Како да си ја сакате работата?

Read more
play_arrow

Топ 10 најпотценети градови во Централна и Источна Европа

Read more
play_arrow

15 работи кои треба да ги знаете за претстојната Олимпијада

Read more
play_arrow

Топ 5 најзафрлени населби на планетава

Read more
play_arrow

Кој ќе го замени Серхио Рамос во Реал?

Read more