Најголемите маани на воздушните знаци: Близнаци, Вага и Водолија

Хороскопскиот знак на кој припаѓате според Зодијакот не може целосно да ве дефинира, но може да каже многу за вас.

Покрај заедничките доблести кои ги красат припадниците на секој знак, имаме и маани и негативни страни што ги делиме со другите луѓе кои припаѓаат на истиот хороскопски знак како нас.

Во астрологијата постои поделба на знаците според четирите елементи: оган, земја, воздух и вода. Воздушните знаци  - Близнаци, Вага, Водолија - се сметаат за знаци со мисловна енергија.

Воздухот е недопирлив и невидлив елемент. Воздухот може да го распали огнот, да ги расфрли камењата, да ги разбрани водите. Со други зборови, најблиску ги допира останатите три елементи.

Близнаците ја смислуваат идејата, Вагата ја премерува идејата, Водолијата ја спроведува.

Покрај сите нивни атрибути и доблести, припадниците на овие знаци имаат и негативни карактеристики.

БЛИЗНАЦИ

1) Не може да се потпрете на нив, може да се премислат во последен миг.

2) Секој ден, а некогаш и секој миг, мора да ги анализирате како се расположени за да знаете како да се поставите со нив.

3) Шармираат лесно и умешно, а ретко го исполнуваат ветеното.

4) Брзо им досадува сѐ, па може да се чувствувате како да не сте им забавни, ни потребни.

5) Ништо не завршуваат до крај.

ВАГА

1) Вагите добро знаат што сакате да слушнете, па често знаат да кажат нешто што не го мислат.

2) Сакаат игри, да наградуваат и казнуваат, а се и вешти манипулатори, особено како партнери.

3) Лесно може да се свртат против вас ако им згрешите, одмаздољубиви се.

4) Опседнати се со надворешниот изглед и често го бараат тоа „совршенство“ и од партнерите.

5) Не се упорни, ни истрајни, освен ако немаат корист од тоа. Често се жалаат, ако има кој да ги слуша.

ВОДОЛИЈА

1) Водолиите живеат во свој свет, па често делуваат дистанцирано и незаинтересирано.

2) Сакаат да држат предавања бидејќи се убедени дека знаат сѐ.

3) Имаат многу пријатели, но ретко имаат другари. Како партнер на Водолија, ќе запознавате многу луѓе и може да се чувствувате вишок во нивно друштво.

4) Тврдат дека се либерални и прогресивни, а нивната тврдоглавост и непоместливи ставови ги прави да делуваат многу конзервативно.

5) Секогаш ќе знаете што мислат, но не и што чувствуваат.

реклама

ДИК објави резултати преку стрим на YouTube

Read more

Апасиев: Ова е досега невиден изборен грабеж

Read more

ДИК: СДСМ освои 36,48% од гласовите, ВМРО-ДПМНЕ 35,47%

Read more

Осум знаци дека внесувате премногу шеќер во организмот

Read more

Живот

Ова се навиките на успешните луѓе

Read more

Русија: Робот поради коронавирусот доби работа во јавна служба

Read more

Разголени убавици и луксуз: Instagram кралот Ден Билзеријан летува во Хрватска

Read more

Три хороскопски знаци кои најмногу лажат

Read more

Магазин

  • play_arrow

СЗО: COVID-19 е јавен непријател број 1

Читај повеќе

Како да се ослободите од непријатната миризба под пазувите на природен начин?

Читај повеќе

Ручек за вистински гурмани: Свински кременадли со кашкавал

Читај повеќе
  • play_arrow

Осум знаци дека внесувате премногу шеќер во организмот

Читај повеќе

Ова се навиките на успешните луѓе

Читај повеќе
  • play_arrow

Русија: Робот поради коронавирусот доби работа во јавна служба

Читај повеќе

Разголени убавици и луксуз: Instagram кралот Ден Билзеријан летува во Хрватска

Читај повеќе

Белгиска министерка стана хит на интернет поради необична маска

Читај повеќе
  • filter

Како Иранците превезуваат подморница?

Читај повеќе