Најголемо промашување во секој тим од Премиер лигата оваа сезона

Од Ришарлисон за кој Тотенхем плати 60 милиони фунти, а тој постигна еден гол во Премиер лигата оваа сезона, до Калвин Филипс кој за 45 милиони фунти пристигна во Манчестер Сити, а одигра само 104 минути фудбал во лигата сезонава, HITC Sevens издвојува по еден играч во секој тим од Премиер лигата кој оваа сезона значително не ги исполни очекувањата.

реклама

Фудбал

Меси за Левандовски: Намерно го дриблав

Read more

Циркус во Љубљана, со крпи се обидоа да го исушат теренот

Read more

Во Сан Марино бесни на ФИФА: Постигнавме 3 гола и нѐ турнавте на дното

Read more

Желбите за јадење по натпревар на играчите на Барса од 2014

Read more

Нови видеа

play_arrow

Што се случи со стадионите од Мундијалот во Катар?

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за Oppenheimer

Read more
play_arrow

Снимен моментот на експлозивна ерупција на вулкан во Јапонија

Read more
play_arrow

Кога сѐ ќе тргне наопаку

Read more
play_arrow

Ема Стоун ветува екцентрична изведба во новиот филм Poor Things

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со Barbie

Read more
play_arrow

Како големите ренесансни умови го модернизирале Рим?

Read more
play_arrow

ВАР, одбранет пенал - гол! Македонија води против Англија

Read more
play_arrow

Трејлер за 4K ремастерираниот The Abyss на Џејмс Камерон

Read more
play_arrow

Кои 33 главни градови се именувани според човек?

Read more
play_arrow

Зошто Италија веќе не „произведува“ напаѓачи?

Read more
play_arrow

Како Саудиска Арабија го купи Светското првенство во фудбал?

Read more