Најмладиот син на Диего Симеоне потпиша за Сарагоса

Џулиано Симеоне, најмладиот син на тренерот на мадридски Атлетико, Диего Симеоне, прејде во редовите на Сарагоса како позајмен фудбалер, јавија денеска шпанските медиуми.

Џулиано Симеоне минатата сезона настапуваше за Б тимот на Атлетико и во третата шпанска лига постигна 25 голови.

Сарагоса идната сезона ќе се натпреварува во втората шпанска лига, каде што беше и лани.

Највозрасниот син на Симеоне, Џовани, минатата сезона настапуваше за италијанскиот прволигаш Верона како позајмен од Каљари, а кон средината на овој месец потпиша перманентен договор со Верона до 2026 година.

Покрај Џулиано и Џовани, и третиот син на Симеоне, Џанлука, е фудбалер и настапува за шпанскиот четвртолигаш Ибица.

реклама

Во кои години жените имаат најголем сексуален нагон?

Read more

Босна има мал излез на море, но и една прекрасна плажа

Read more

Научници сакаат да го „оживеат“ изумрениот тасманиски тигар

Read more

Хороскопски знаци кои најдобро знаат како да уживаат во животот

Read more

Фудбал

Мурињо тргна по Белоти за убиствен напад

Read more

Рамос ги смирил Нејмар и Мбапе

Read more

Маск: Се шегував, нема да го купам Манчестер Јунајтед

Read more

Kлучната причина за катастрофата на Јунајтед: Глејзер извадиле огромна сума од клубот

Read more
 

Спорт

Дончиќ: На ЕвроБаскетот одиме по златото

Читај повеќе

Мурињо тргна по Белоти за убиствен напад

Читај повеќе

Рамос ги смирил Нејмар и Мбапе

Читај повеќе

Цеље убедлив против Бутел на Струшкиот ракометен турнир

Читај повеќе

Маск: Се шегував, нема да го купам Манчестер Јунајтед

Читај повеќе

Kлучната причина за катастрофата на Јунајтед: Глејзер извадиле огромна сума од клубот

Читај повеќе

Легендарниот Радивој Корач постхумно во Куќата на славните

Читај повеќе

НБА ќе паузира на 8 ноември поради избори

Читај повеќе

ГН на Австралија нема да биде прва трка во Формула 1 ниту во 2023

Читај повеќе