Ќе им дели пари на луѓето

Најпопуларниот јутјубер ќе се кандидира за претседател на САД

Најпопуларниот јутјубер во светот, MrBeast, чие вистинско име е Џими Доналдсон, во неодамнешно гостување на TMG откри дека планира да се кандидира за претседател на САД.

MrBeast не прецизираше кога точно ќе се кандидира, но објасни како ќе изгледа неговата кандидатура. Тој најави дека ќе „среди“ дел од проблемите на САД, но во таа улога се гледа за дваесетина години од сега.

„Сакам да соберам еден куп пари и потоа да им ги дадам на луѓето непосредно пред да се кандидирам за претседател. Замислете, имате 10 милијарди долари и ги дадете на луѓе. Тогаш можам да кажам имав сè и тоа им го дадов на луѓето. Тоа е прилично моќна работа“, објасни MrBeast.

Претседателите се премногу стари

„И потоа, наместо да им давам на лобистите и да наметнувам агенди, ќе правам сè што ќе биде од корист за американскиот народ. Ова ми звучи како добра идеја. Да бидам искрен, би можел да се кандидирам за претседател“, изјави тој.

Презентираше интересна идеја за тоа како би можела да изгледа неговата кандидатура за неколку години.

„Ќе се кандидирам на возраст од околу четириесет години. Мислам дека претседателите се премногу стари. Додека јас планирам да се кандидирам, старите луѓе ќе умрат па претежно би гласале луѓе на моја возраст. Време е за помлади претседатели“, вели MrBeast. 

Remote video URL
Тагови
реклама

Што се случува со телото ако немате секс со месеци или години

Read more

Онколог советува кои се најчесто игнорираните симптоми што укажуваат на рак

Read more

Илон Маск стави точка

Read more

Навики што го убиваат тестостеронот во модерниот маж

Read more

Интернет

WhatsApp дополнително ги подобри статусите, достапни се нови опции

Read more

Google го лансира Bard - нов модел на јазик од вештачка интелигенција

Read more

Што значи буквата i во зборот iPhone?

Read more

Пакистан ја блокираше Wikipedia поради сакрилегија

Read more
 

Гик

Се распадна мистериозен руски сателит и создаде облак од вселенски отпад

Читај повеќе
  • filter

НАСА откри метален објект на Марс

Читај повеќе

Научници дојдоа до откритие кое може да го промени досегашното сфаќање за водата

Читај повеќе

Samsung Galaxy S23 серијата претставена на македонскиот пазар

Читај повеќе

Илон Маск стави точка

Читај повеќе

Вртлог на површината на Сонцето ги збунува научниците

Читај повеќе

Nintendo Switch го надмина PlayStation 4

Читај повеќе

WhatsApp дополнително ги подобри статусите, достапни се нови опции

Читај повеќе
  • play_arrow

Швајцарија инсталираше 5.000 соларни панели на највисоката брана во Европа

Читај повеќе