Најпривлечната фудбалерка во светот ја потврди врската со Даглас Луис

Љубовта меѓу атрактивната фудбалерка Алиша Леман и фудбалерот Даглас Луис се најде во фокусот на британските медиуми, откако Швајцарката објави фотографија во која му изјави љубов.

Алиша Леман, која игра за Астон Вила, често ја опишуваат како најпривлечната фудбалерка во светот. Во фокусот на јавноста дојде откако британските медиуми во ноември минатата година објавија дека раскинала со соиграчката Рамона Бахман од швајцарскиот национален тим.

Нивната врска траеше повеќе од три години, но моментално Леман е во љубов со бразилскиот репрезентативец Даглас Луис. Според фотографијата со страстен бакнеж, може да се заклучи дека Леман е вљубена како никогаш досега. На нивната прва заедничка фотографија порача дека го сака бразилскиот фудбалер.

Инаку, Луис важи за еден од најдобрите фудбалери на Астон Вила, каде можеби и нема да се задржи многу долго. Неговите игри привлекуваат внимание, а неговата вредност според Transfermarkt е 35 милиони евра.

Во дресот на Бразил има настапувано 9 пати.

реклама

Реал Мадрид е новиот европски шампион

Read more

Најдолго се работи во Италија, кај нас покусо, ама покус е и животниот век

Read more

Иран заплени два грчки танкери како одговор на американската акција

Read more

САД ѝ го блокираа на Русија плаќањето на долговите, ја принудуваат на банкрот

Read more

Фудбал

Анџелоти потврди дека е еден од најдобрите тренери на сите времиња

Read more

Реал Мадрид е новиот европски шампион

Read more

По скоро две децении, Абрамович се збогува од Челси

Read more

Клоп пред финалето во Лигата на шампиони: Ќе играме и за Украина

Read more
 

Спорт

Анџелоти потврди дека е еден од најдобрите тренери на сите времиња

Читај повеќе
  • play_arrow

Реал Мадрид е новиот европски шампион

Читај повеќе

Македонските одбојкари поразени во пет сета на гостувањето во Романија

Читај повеќе

По скоро две децении, Абрамович се збогува од Челси

Читај повеќе

Клоп пред финалето во Лигата на шампиони: Ќе играме и за Украина

Читај повеќе

Томиќ го предизвика Кирјос на тениски дуел за 1 милион долари, Кирјос одби

Читај повеќе
  • play_arrow

Руски ММА борач нокаутира двајца ривали потешки 226 килограми од него

Читај повеќе

Бајрами останува на клупата на Македонија ЃП до 2024

Читај повеќе
  • play_arrow

Тенисерка фрли рекет во публика и расплака дете, светот шокиран од потегот на Ролан Гарос

Читај повеќе