ФИФА Светско првенство Катар 2022

Најтажната фотографија од СП во Катар

Фудбалерот Каи Хаверц одигра одличен натпревар во победата на Германија против Костарика, но остана разочаран и покрај тоа што му беше доделена наградата за најдобар играч.

Хаверц влезе во игра во продолжение и со два гола донесе пресврт за својата селекција против Костарика. На крајот Германија победи со резултат од 4:2, но недоволно за победа во нокаут фазата на Мундијалот поради резултатот на дуелот меѓу Јапонија и Шпанија (2:1).

Посебно се издвојува фотографијата на која Хаверц позира со наградата за најдобар играч на натпреварот.

Фудбалерот речиси расплакан позира со наградата за најдобар играч на натпреварот, но покажа дека тоа не му значи многу бидејќи неговата репрезентација беше елиминирана во групната фаза на Светското првенство во Катар.

URL

Хаверц дефинитивно би ја заменил оваа награда за минување на неговиот тим во осминафиналето на Мундијалот, а навивачите и некои медиуми оваа глетка ја опишаа како „најтажната фотографија на Светското првенство“.

„Ова е најдепресивната фотографија од играч на мечот што некогаш е видена во фудбалот. Тој воопшто не сака да биде таму“, коментираат навивачите на социјалните мрежи.

URL

 

Тагови
реклама

Финансиски хороскоп за февруари: За кој знак е поволно време за почнување бизнис?

Read more

Што се случи со Месут Озил?

Read more

Кои се најчестите повреди за време на секс?

Read more

Археолози ја открија првата кафеана во светот – стара е 5.000 години

Read more

Фудбал

Што се случи со Месут Озил?

Read more

Дали пропадна сонот на Ибра да ја освои ЛШ?

Read more

L'Equipe: Мбапе го пропушта натпреварот на сезоната

Read more

Јуве може да остане без уште 20 бода и да испадне од лигата

Read more
 

Спорт

Што се случи со Месут Озил?

Читај повеќе

Дали пропадна сонот на Ибра да ја освои ЛШ?

Читај повеќе

Валкана НБА тепачка

Читај повеќе
  • play_arrow

Нов трипл-дабл за Јокиќ, солидна ноќ за Дончиќ кој се повреди

Читај повеќе

Кирјос призна дека ја нападнал поранешната девојка

Читај повеќе

L'Equipe: Мбапе го пропушта натпреварот на сезоната

Читај повеќе

Јуве може да остане без уште 20 бода и да испадне од лигата

Читај повеќе
  • play_arrow

По 34 години, се враќаат местата за стоење на Вембли

Читај повеќе
  • play_arrow

ФИФА сѐ повеќе го американизира фудбалот

Читај повеќе