Најтешкиот тренинг за стомак

Б.С.Б.
/ 03.12.2020 / 16:13

Сигурно ви е познато дека вежбите за стомак се напорни, долготрајни и одземаат доста време, но ако сакате видливи и брзи резултати, тогаш треба секојдневно да ги правите.

Во ова видео ќе погледнете тренинг кој трае кратко, но е многу тежок. Тренингот трае 6 минути и се состои од неколку екстремно тешки вежби. Меѓу вежбите нема пауза, а стомачните мускули буквално ќе чувствувате како да горат, доколку решите да вежбате малку поекстремно :)

реклама

Фит

Дечкото ја оставил бидејќи била дебела, сега заработува како фитнес модел

Read more

Осум работи кои никогаш не треба да ги правите по тренинг

Read more

Како да направите 10.000 чекори дневно без да излезете од дома?

Read more

Можете да го извајате телото и со вежбање дома

Read more

Нови видеа

play_arrow

„Street Fighter“ доби искрен трејлер

Read more
play_arrow

Мачка-чувар

Read more
play_arrow

Индиец создаде чизми кои пукаат

Read more
play_arrow

Скијач во Романија едвај се спаси од мечка

Read more
play_arrow

Дали темната материја навистина е толку важна?

Read more
play_arrow

Полицајци на ролерки – Пакистан има ново оружје против криминалците

Read more
play_arrow

Ова е трејлерот за новиот филм „Godzilla vs. Kong“

Read more
play_arrow

10 фудбалски легенди кои уште активно играат

Read more
play_arrow

Како изгледа денес пазарот во Вухан од каде почна короната?

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за новата игра „Resident Evil Village“

Read more
play_arrow

Скијање без граници, фејл компилација

Read more
play_arrow

Топ 10 хорор видеоигри за 2021

Read more