Наместо со Марадона, луѓето се збогуваат со Мадона

Легендата на светскиот фудбал Диего Армандо Марадона почина вчера, но луѓето на Twitter наместо со него, се збогуваа со поп-пејачката Мадона, пишува Telegraph.

Луѓето најверојатно се збуниле поради презимето на легендарниот фудбалер, но наместо да ја проверат информацијата, изразија сочувство поради смртта на Мадона.

„Почивај во мир Мадона“, „Не знаев дека првото име на Мадона е Диего. Почивај во мир“, „Мадона, никогаш нема да те заборавиме“, „Мадона, засекогаш ќе останеш во нашите срца“, се само некои од објавите на Twitter.

„Ударна вест! Мадона е пронајдена жива во нејзината куќа“, додаде уште еден корисник на Twitter.

реклама

Запознајте го Гонсало Салгадо, телохранителот на Кристијано Роналдо

Read more

Британски специјалци тренираат за напад од вонземјани

Read more

Погледнете како руска олимписка шампионка го одбележа Водици

Read more

Google блокираше 164 опасни апликации: Веднаш избришете ги од телефонот

Read more

Чек дис аут

Британски специјалци тренираат за напад од вонземјани

Read more

Научете како да играте шах за помалку од 10 минути

Read more

Во Гиза откриени 52 гробници меѓу кои и на кралицата Неит

Read more

Работници во австралиска фабрика украле лосос вреден милиони долари

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Погледнете како руска олимписка шампионка го одбележа Водици

Читај повеќе
  • play_arrow

Запознајте го Гонсало Салгадо, телохранителот на Кристијано Роналдо

Читај повеќе

Британски специјалци тренираат за напад од вонземјани

Читај повеќе
  • play_arrow

Бразилска убавица: Изабел Гулар

Читај повеќе
  • filter

Идеја за десерт: Лава колач

Читај повеќе
  • play_arrow

Научете како да играте шах за помалку од 10 минути

Читај повеќе

Зошто секое утро треба да пиете маслиново масло?

Читај повеќе
  • play_arrow

8-минутни вежби за истегнување за луѓе кои имаат седечка работа

Читај повеќе

Зошто никогаш не треба да држите диети?

Читај повеќе