ЛИГ 1 2019/20

Нант в недела со аргентински дресови во чест на Сала

Францускиот тим реши годишнината од трагичната смрт на Емилијано Сала да ја одбележи така што изработи специјални дресови кои наликуваат на репрезентацијата на Аргентина.

Традиционалната жолто-зелена боја Нант в недела ќе ја замени со бело-небесносина, боите на аргентинската репрезентација.

Причината е одбележувањето на годишнината од смртта на напаѓачот Емилијано Сала кој со авион летајќи кон Велс се урна во Ла Манш на 21 јануари.

Аргентинецот Сала 3 и пол сезони го носеше дресот на Нант каде одигра 133 натпревари и постигна 48 голови (во сите натпреварувања), а дојде од Бордо, тимот кој Нант ќе го нагости в недела од 17 часот.

реклама

Морничави остатоци од напуштени хотели низ Југославија

Read more

Пет знаци кои откриваат дека некој е на стероиди

Read more

Велешанка двапати силувана од соседот, напаѓачот е притворен

Read more

Осум знаци дека пиете премногу кафе

Read more

Фудбал

Пандев несопирлив на 37 години: Со гол ја почна сезоната во Серија А

Read more

Во Тотенхем е тесно, ПСЖ почна преговори за Деле Али

Read more

Најголемите изненадувања на секое Светско досега

Read more

Барселона по 43. пат го освои Гампер купот

Read more

Спорт

Пандев несопирлив на 37 години: Со гол ја почна сезоната во Серија А

Читај повеќе

Во Тотенхем е тесно, ПСЖ почна преговори за Деле Али

Читај повеќе
  • play_arrow

Најголемите изненадувања на секое Светско досега

Читај повеќе
  • play_arrow

Надал сензационално испадна од Мастерсот во Рим

Читај повеќе
  • play_arrow

НБА: Бостон Селтикс го возврати ударот

Читај повеќе
  • play_arrow

Барселона по 43. пат го освои Гампер купот

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјално: Бејл се врати во Тотенхем по седум години

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Тотенхем го доби Бејл прилично евтино

Читај повеќе

На Ѓоковиќ му „пукна филмот“ и го тресна ракетот од земја

Читај повеќе