Наоми Кембел во Кан блесна во фустан што првпат го носеше во 1996 година

Наоми Кембел покажа дека добриот дизајн нема „рок на траење“ кога синоќа се појави на црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал во винтиџ фустан на Chanel.

Легендарната манекенка присуствуваше на премиерата на филмот Furiosa: A Mad Max Saga, а за таа прилика ги воодушеви сите појавувајќи се во фустанот што првпат го носеше во 1996 година.

Станува збор за креација на Chanel создадена од Карл Лагерфелд и беше дел од колекцијата есен/зима ’97 година.

Црниот фустан со светки има проѕирни делови, а за разлика од 1996 година кога Кембел носеше постава под фустанот, во Кан се појави без неа, а под проѕирните ленти се гледаше црна долна облека.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Who What Wear (@whowhatwear)

Стајлингот е дело на Ло Роуч, кој во Холивуд го нарекуваат „архитект на имиџ“, а токму тој е одговорен за статусот на Зендаја како модна икона во последно време.

Фустанот има бисерни ремени, а парчето го спои со шпицести салонки и висечки дијамантски обетки.

Манекенката привлече значително внимание носејќи го истиот фустан по 28 години, а корисниците на социјалните мрежи се прашуваа дали е можно таа да изгледа уште подобро од тогаш.

Филмот Furiosa: A Mad Max Saga, на чија премиера присуствуваше Кембел, е постапокалиптичен акционо-авантуристички филм во режија на Џорџ Милер. Тоа е петтиот дел од франшизата Mad Max и служи како спин-оф и приквел на Mad Max: Fury Road.

Оваа година, членови на жирито на Канскиот фестивал се Грета Гервиг, Ева Грин и Лили Гладстон, а на церемонијата на отворањето на Мерил Стрип и беше врачена почесната Златна палма, која се доделува како признание за нејзиниот придонес во филмот.

Филмскиот фестивал во Кан во 2024 година ќе трае од 14 до 25 мај 2024 година.

реклама

3 симптоми на висок холестерол кои можат да се забележат на телото без тестирање

Read more

Колку ќе платите за кафе, храна и сладолед на одмор во Грција?

Read more

5 летни салати  - идеален избор за во жешки денови

Read more

Марс влезе во Бик: Промена на работа, продавање недвижнини

Read more

Стил

Внимателно избирајте облека со детали: 5 дезени што прават да изгледате постаро

Read more

Сензационално издание на шведската убавица Елса во Кан

Read more

Наоми Кембел во Кан блесна во фустан што првпат го носеше во 1996 година

Read more

Мет Гала 2024: Кој ја погоди, а кој ја промаши темата?

Read more
 

Магазин

Ново правило за користење на плажите во Грција менува сè, казни до 60.000 евра

Читај повеќе

Внимавајте на овој тивок симптом на топлотен удар за кој можеби не сте знаеле

Читај повеќе

Зошто некои мажи не ги завршуваат долгите врски со брак?

Читај повеќе

Што ако претерате со јадење сладолед?

Читај повеќе

Грешки во готвењето што го расипуваат вкусот на полнетите пиперки

Читај повеќе

Лекови со кои треба да бидете внимателни на топло време

Читај повеќе
  • filter

Мистериозен монолит се појави во пустина во САД

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 15 најнеобични инженерски проекти

Читај повеќе
Правило на 5 минути за решавање расправии

Како се решаваат расправии во врската со „правилото на 5 минути“?

Читај повеќе