Нападнат кабинетот на Еди Рама, уапсен странски државјанин

Пред канцеларијата на Еди Рама синоќа се одвивала вистинска драма кога маж на возраст од околу 40 години почнал да фрла со камења кон седиштето на шефот на албанската влада.

Обезбедувањето веднаш реагирало и го привело мажот, а според локалните медиуми, уапсен е 45-годишен странски државјанин. Тој наводно е државјанин на Обединетото Кралство.

Уапсениот бил пијан, а сомнежите се дека имал психички проблеми.

Откако бил приведен, тој бил префрлен во болница.

Полицијата соопшти дека инцидентот се случил околу 22:40 часот.

 

Истрагата е во тек.

реклама

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Убиен 31-годишен припадник на АРМ по приватна расправија

Read more

Зошто има сè поголем број случаи на рак на пенис низ светот?

Read more

Кога Данела ќе плива во Вардар?

Read more

Регион

Грција воведува кризен данок за производителите на струја

Read more

Украинец фотографирал Македонка низ прозорец во Пула

Read more

Србија исплаќа додаток за прво родено дете од 3.250 евра

Read more

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more
 

Вести

Пилот од Битола се врати од пензија за да гасне пожари

Читај повеќе

Armani и Dior под истрага за експлоатација на работници

Читај повеќе

Тепачка пред кафеана во скопски Карпош

Читај повеќе
  • play_arrow

Пожарникарите и цивилите заробени на Огражден се евакуираат со словенечки хеликоптер

Читај повеќе

30-дневен притвор за осомничениот за убиството на војникот во Македонски Брод

Читај повеќе

Повторно отворен граничниот премин „Богородица“

Читај повеќе

Дали Мелони ќе ѝ забие нож во грб на Урсула фон дер Лајен?

Читај повеќе

Граничниот премин „Богородица“ сè уште затворен, возилата се пренасочуваат кон Дојран

Читај повеќе

Грција воведува кризен данок за производителите на струја

Читај повеќе