ЛЕТНИ ТРАНСФЕРИ 2022

Наполи со непристојна понуда до Јунајтед за Роналдо

Управата на Наполи или намерно сака да го саботира заминувањето на Кристијано Роналдо од Манчестер Јунајтед, или со омаловажување гледа кон своите колеги од англискиот клуб - барем според она што го понудиле за реализација на трансферот.

Наполи прифаќа да го потпише Роналдо од Манчестер Јунајтед, но само доколку англискиот клуб продолжи да му ја исплаќа целата плата на Португалецот, згора на тоа Англичаните да го платат и данокот од 5% кон ФИФА и УЕФА кој е задолжителен при трансфери. Понуда која не е за верување дека луѓето од „Од Трафорд“ би ја прифатиле.

Дополнително, Наполи е согласен да го испрати својот напаѓач Виктор Осимхен во обратен правец, во Манчестер, но „Црвените ѓаволи“ за овој трансфер треба да искешираат 130 милиони евра. Претходно Де Лаурентис бараше 120, но колку Манчестер одолговлекува, толку искусниот преговарач ја зголемува сумата.

Во Италија ретко кој успеал да излезе на крај со Аурелио Де Лаурентис, обично зделките било со клубови, било со играчи, завршувале или по негово или не се реализирале.

Во случајов, Де Лаурентис всушност и не преговара директно со Манчестер, туку агентот Жорже Мендеш, кој го застапува Роналдо, има улога на „расипан телефон“.

Деновите до крајот на преодниот рок полека се намалуваат, а Роналдо и натаму е во потрага по клуб кој настапува во Лигата на шампионите. Пред некој ден доби негативен одговор и од Марсеј.

Наполи во Лигата на шампиони е во групата А заедно со Ајакс, Ливерпул и Ренџерс.

реклама

Сурови до коска: Хороскопски знаци кои исчезнуваат без збор

Read more

Цвеќе кое е одлично против мувла, го чисти и воздухот, го препорачува и НАСА

Read more

Хачанов го советува Циципас: Ако сакаш да го победиш Ноле...

Read more

Тајните на женското задоволство: Какви оргазми се бран, вулкан и лавина?

Read more

Фудбал

Кејн: Сакам да освојам трофеи, но со Тотенхем

Read more

Забавната страна на тренинзите во Манчестер Сити

Read more

Рома со преубаво видео му го честиташе 60-тиот роденден на Мурињо

Read more

Пике официјално се пофали со новата девојка

Read more
 

Спорт

Хачанов го советува Циципас: Ако сакаш да го победиш Ноле...

Читај повеќе

Украина ќе ги бојкотира ЛОИ во Париз ако настапат руски и белоруски олимпијци

Читај повеќе
  • play_arrow

Ѓоковиќ го декласираше Пол и закажа финале со Циципас

Читај повеќе
  • filter

Леброн и Јанис капитени на Ол-стар, познати првите петорки

Читај повеќе
  • play_arrow

Циципас го победи Хачанов и се пласираше во финалето на Австралија опен

Читај повеќе
  • play_arrow

Бизарна повреда на Дончиќ ја засени победата на Далас

Читај повеќе

Кејн: Сакам да освојам трофеи, но со Тотенхем

Читај повеќе
  • play_arrow

Забавната страна на тренинзите во Манчестер Сити

Читај повеќе
  • play_arrow

Сабаленка против Рибакина во ВТА финалето во Мелбурн

Читај повеќе