Наполи заборави што е победа, Анчелоти ризикува да биде отпуштен

Тимот на Наполи продолжува да игра слабо во Серија А. Екипата на Карло Анчелоти го забележа седмиот натпревар без победа во калчо лигата.

Ѕвездите на Карло Анчелоти веќе девет последователни натпревари не знаат што е победа, откако имаат две реми во ЛШ, пет во Серија А и два порази во Шампионатот од 23 октомври.

Уште еден погрешен чекор на тимот, може да го чини Анчелоти губење на позицијата на клупата, затоа што не успева да ја извади својата постава од кризата.

Наполи е цели 17 бода зад лидерот Интер, заземајќи ја седмата позиција во првенството, со 21 поен.

Удинезе не победи во четири последователни натпревари, има 15 поени и остана на 14-то место.

реклама

Дали ви следува платежна картичка од четвртиот пакет мерки?

Read more

Војната почна, едната страна располага со драстично повеќе војници

Read more

Ова се сите Android телефони што поддржуваат безжично полнење

Read more

Како помина дебито на Пјаниќ во Барса?

Read more

Фудбал

Варди за голот со пета: На ударот му дадов шмек а ла Кројф

Read more

Десет клупски легенди кои шокантно се вратиле „дома“

Read more

Нов историски рекорд на Кристијано Роналдо

Read more

Обамејанг: Имав понуда од Барса, но сакав да останам во Арсенал

Read more

Спорт

Варди за голот со пета: На ударот му дадов шмек а ла Кројф

Читај повеќе
  • play_arrow

Десет клупски легенди кои шокантно се вратиле „дома“

Читај повеќе
  • play_arrow

Нов историски рекорд на Кристијано Роналдо

Читај повеќе

Еванс по поразот на Ролан Гарос: Дури ни на куче не би му дал вакви топчиња

Читај повеќе
  • play_arrow

Обамејанг: Имав понуда од Барса, но сакав да останам во Арсенал

Читај повеќе
  • play_arrow

Како помина дебито на Пјаниќ во Барса?

Читај повеќе
  • play_arrow

Роналдо го спаси Јувентус од пораз на дербито со Рома

Читај повеќе
  • play_arrow

Мајами избори финале во НБА лигата

Читај повеќе

Шкендија славеше во Битола и се одлепи на врвот

Читај повеќе