Направете сами: Креативни и модерни полици за книги

Тимот на BuzzFeed Nifty е познат по тоа што секогаш имаат еден куп интересни и креативни идеи како да направите нешто сами.

Овој пат ќе ви покажат како да направите модерни и креативни полици за книги. Погледнете го видеото.

реклама

Архитектура

Пентхаус во Мајами е најскапата недвижност платена со криптовалута

Read more

Поглед во новата вила што Леонардо Дикаприо ја купи во Лос Анџелес

Read more

Отворен првиот транспарентен базен во воздух – би пливале ли во него?

Read more

Во Русија ќе се гради вториот највисок облакодер во светот

Read more

Нови видеа

play_arrow

Што ново претставија од Apple на првиот ден од WWDC?

Read more
play_arrow

Како би функционирала Влада на Обединетата Земја?

Read more
play_arrow

Зошто чувствувате умор после јадење?

Read more
play_arrow

Како Кина го копира Западот?

Read more
play_arrow

Вака звучи кога покрај вас ќе „прошиша“ Mеrcedes AMG E63 S

Read more
play_arrow

Колку време треба да бидете на диета за да направите стомачни?

Read more
play_arrow

Кој е побрз: BMW E46 M3 или Toyota GR Yaris?

Read more
play_arrow

Објавен финалниот трејлер за „Black Widow“

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Што ако човекот никогаш не стапнеше на Месечината?

Read more
play_arrow

Најсмешните новинарски незгоди во мај

Read more
play_arrow

10 минути пилатес за цврсти нозе

Read more