Направете сами: Новогодишната декорација не може да помине без снегулки

Украсувањето за новогодишните празници има долга традиција. За време на најубавиот период од годината, својот дом не можеме да го замислиме без елка во собата, новогодишно венче на вратата и снегулки на прозорците. Еве идеја како сами да направите снегулки дома.

Подгответе силиконски лепак, неколку стапчиња лепак, хартија за печење и шаблони.

Најдете шаблони со различен вид на снегулки. Доколку не можете да најдете, нацртајте ги сами и испринтајте ги.

Потоа, шаблонот покријте го со хартија за печење. Земете го силиконскиот лепак и поминувајте по шаблонот. Линиите треба да бидат дебели за да останат снегулките во еден дел. Кога ќе завршите со исцртување истурете светилки над нив. Оставете ги да се исушат.

Откако ќе се исушат, време е за декорирање.

реклама

Кога кај нас вака: Велосипедска патека долж брегот во Турција, #НаТочак апелира за вакви промени и во Македонија

Read more

Четири хороскопски знаци кои важат за најжешки во кревет

Read more

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Малку допири, многу уживање: Идеална секс поза за летните денови

Read more

Чек дис аут

Мачки кои им пркосат на законите на физиката

Read more

Несекојдневна глетка: „Стампедо“ од делфини во Калифорнија

Read more

Мистерија на Арктикот подгрева теории на заговор: Што се крие на замрзнатиот континент?

Read more

Најпознатиот полициски мачор замина во пензија

Read more

Магазин

  • play_arrow

Хормонски дисбаланс кај жените: Како да го решите на природен начин?

Читај повеќе

Четири хороскопски знаци кои важат за најжешки во кревет

Читај повеќе

Кога кај нас вака: Велосипедска патека долж брегот во Турција, #НаТочак апелира за вакви промени и во Македонија

Читај повеќе

Секој шести руски работодавач го гледа хороскопскиот знак на потенцијалните работници

Читај повеќе

Најголемата грешка при носењето заштитна маска

Читај повеќе

Малку допири, многу уживање: Идеална секс поза за летните денови

Читај повеќе
  • play_arrow

Кралица на летото: Зошто треба да јадете пченка?

Читај повеќе

Научно докажано: Дали стресот навистина дебелее, а плачењето помага за слабеење?

Читај повеќе

Ручек како од ресторан: Ароматично телешко со шампињони

Читај повеќе