„Narcos“ се враќа со трета сезона, но без Диего Луна

Netflix соопшти дека крими-серијата „Narcos“ ќе добие уште една сезона.

Стриминг платформата нарача трета сезона од нарко-драмата „Narcos: Mexico“, но серијата ќе се врати без Диего Луна кој го играше лидерот на нарко-картел Феликс Гаљардо.

Втората сезона заврши со пресудата за затворска казна за Гаљардо по обвиение за шверц на дрога и имаше многу шпекулации дали Луна ќе се врати да ја репризира улогата.

URL

Последниот дел од нарко-приказната е сместен во 90-тите години и ја опфаќа војната што избувна по распадот на империјата на Феликс.

„Додека новите независни картели се борат да го преживеат политичкиот пресврт и ескалираното насилство, се појавува нова генерација мексикански кралеви. Но, во оваа војна, вистината е првата жртва - и секое апсење и убиство само ја турка вистинската победа сè повеќе и повеќе...", стои во соопштението.

Иако Netflix не најави точен датум за премиера, се потврдува дека продуцентот Ерик Њуман ќе му ја предаде штафетата на Карл Бернард.

URL
Тагови
реклама

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Басистката на „Манескин“ настапи топлес на концерт во Париз

Read more

Британците панично купуваат гориво, бензинските пумпи останаа без залихи

Read more

Волкановски го предизвика Мекгрегор

Read more

Филм & ТВ

Филмот „М“ на Вардан Тозија ќе учествува на фестивалот во Котбус

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

„Dune“ заработи 76 милиони долари на светскиот бокс-офис

Read more

Објавен првиот трејлер за серијата „Vikings: Valhalla“

Read more
 

Сцена

Филмот „М“ на Вардан Тозија ќе учествува на фестивалот во Котбус

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

„Dune“ заработи 76 милиони долари на светскиот бокс-офис

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен првиот трејлер за серијата „Vikings: Valhalla“

Читај повеќе

Били Ајлиш: Изгубив 100.000 следбеници поради моите големи гради

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв поглед во втората сезона на „Bridgerton“

Читај повеќе

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Читај повеќе
  • play_arrow

Како звучи Кристен Стјуарт како принцезата Дијана: Двеминутен трејлер

Читај повеќе
  • play_arrow

Family Guy ја објаснува вакцинацијата на начин што секој може да го разбере

Читај повеќе