НАСА 2021: Ајде да одиме на Месечината!

Испраќањето на првата Artemis мисија на Месечината како подготовка за идни мисии со човечки екипаж, лансирањето на новиот ровер на Марс и новиот телескоп James Webb Space Telescope во вселената, како и проширување на нашите можности да ѕирнеме подлабоко во универзумот, се само дел од плановите на НАСА за 2021 година.

За да дознаете повеќе за мисиите на НАСА во годината што следи, погледнете го видеото, а за повеќе информации следете ги информациите во описот на видеото на YouTube.

реклама

Наука

AlphaDog  - кинескиот одговор на роботското куче на Boston Dynamics

Read more

Какви последици може да има патувањето до Марс врз човечкото тело?

Read more

5.200 тони вселенска прашина паѓаат на Земјата секоја година

Read more

Епохално откритие: Археолозите го најдоа „Златниот град“ во Египет

Read more

Нови видеа

play_arrow

Погледнете го трејлерот за новата серија на Netflix – „The Innocent“

Read more
play_arrow

Протести против рестриктивните мерки во Холандија

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Осум брзи и здрави идеи за појадок

Read more
play_arrow

Како да се држите до планот за здрава исхрана?

Read more
play_arrow

Леваци vs. деснаци во фудбалот: Кои се подобри?

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со „Prince of Persia“

Read more
play_arrow

Десетте најголеми промашувања на сезоната

Read more
play_arrow

Како се снајде моќниот GR Yaris на патеката во Нирбургринг?

Read more
play_arrow

Google со емотивно видео ги повика луѓето да се вакцинираат

Read more
play_arrow

Кога улицата ќе се поплави, сурфај

Read more
play_arrow

Каде ќе биде следниот трансфер на „чудото“ Холанд?

Read more