Наскоро доаѓа Android 13 на телефоните Samsung

Пред нешто помалку од два месеци се појавија девелопер верзии на Android 13, а сега имаме информации дека Samsung конечно се подготвува да започне со отворено бета тестирање на Android 13 и One UI 5.0 интерфејсот.

Изворите сугерираат дека јужнокорејската компанија би можела да започне со тестирање во отворена бета верзија до јули. Ова треба да им овозможи на тестерите и на компаниите доволно време да го полираат новиот фирмвер за јавно објавување кон крајот на 2022 или почетокот на 2023 година.

URL

Голем број Galaxy уреди (телефони и таблети) се подобни за претстојното јавно ажурирање на Android 13 и One UI 5.0, откако ќе излезат од бета верзија. Како и обично, предност ќе имаат поновите и помоќни уреди, а се очекува првите Galaxy телефони кои ќе добијат Android 13 да бидат серијата S22, Galaxy Z Fold 4 и Flip 4.

Треба да се напомене дека компанијата развива One UI 5.0 и нејзиниот UI 4.1.1 за своите претстојни телефони на преклоп, но се очекува оваа верзија на софтверот да биде достапна само за неколку уреди.

Тагови
реклама

Како изгледа балканско семејство на плажа?

Read more

Шест љубовни парови создадени еден за друг

Read more

Како да ја оживеете намалената желба за секс?

Read more

25 јуни 1876, Индијанците ја поразиле американската војска кај Литл Бигхорн

Read more

Софтвер

Корисни опции во Windows 11 за кои можеби не сте знаеле

Read more

Опасниот BRATA Android малвер се шири низ Европа

Read more

Telegram достигна 700 милиони активни корисници и воведе претплата

Read more

Виџетот за сообраќај во близина наскоро доаѓа на Google Maps

Read more
 

Гик

Познат изгледот и спецификациите на Asus ROG Phone 6

Читај повеќе

Откриена најголемата бактерија на светот, видлива е со голо око

Читај повеќе

Месечината на Плутон има мистериозна црвена дамка, сега знаеме зошто

Читај повеќе
  • filter

7 сурови начини на мачење од Средниот век

Читај повеќе

Гробница од времето на Инките откриена во централна Лима

Читај повеќе

Човечката крв можеби потекнува од засега непознат извор, тврдат научниците

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Што досега знаеме за најизолираното племе на светот?

Читај повеќе

Samsung во проблеми: Произвел вишок од 50 милиони телефони, нема кој да ги купи

Читај повеќе

Корисни опции во Windows 11 за кои можеби не сте знаеле

Читај повеќе