Наскоро iPhone смартфони без приклучок за полнач

Компанијата Apple наскоро ќе ги пушта во продажба своите смартфони без приклучок за полнач, што значи дека може да се очекува дека полначите за телефони ќе бидат исфрлени од употреба во наредните две генерации.

Овие најнови информации за иднината на iPhone ги сподели аналитичарот Минг-Чи Куо кој смета дека првите вакви модели ќе ги видиме во 2020, а ќе почнат да се продаваат во 2021 годинa.

Овие новитети може да ги очекуваме кај најскапите модели во понудата на iPhone, а потполно безжичниот модел би бил вистинска авангарда во IT светот и потег што ќе ја издвои Apple од конкуренцијата.

Потсетуваме дека Apple веќе ги укина приклучоците за слушалки кај некои од своите нови модели на iPhone.

реклама

„La Casa de Papel“ добива петта и шеста сезона

Read more

Заев: Бројките на новозаболени се директна последица од неработењето на Чулев

Read more

Жива музика, играње на маса, гушкање, што сè затекнаа пазарните инспектори синоќа?

Read more

Американски и грчки воени авиони утре со прелет над Скопје ќе го поздрават членството на РСМ во НАТО

Read more

Мобилни

Како би можело да изгледа Galaxy Note 20?

Read more

Xiaomi подготвува смартфон на преклоп со ротирачки камери?

Read more

Познато кога ќе биде претставен Samsung Galaxy Note 20

Read more

Samsung го претстави Galaxy S20 Tactical Edition наменет за војници

Read more

Гик

  • play_arrow
  • filter

Во последен момент - Space X и НАСА го одложија историското лансирање на Falcon 9

Читај повеќе
  • play_arrow

SpaceX и НАСА лансираат астронаути во вселената, следете во живо

Читај повеќе
  • filter

Lenovo ги претстави таблетите Yoga Duet 7i и IdeaPad Duet 3i

Читај повеќе
  • play_arrow

Седум нови видеоигри кои со нетрпение ги очекуваме во јуни

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Realme X3 Superzoom наскоро пристигнува на европскиот пазар

Читај повеќе

Пред НАСА: Кина во јули ќе го лансира првиот ровер на Марс

Читај повеќе

НАСА бара доброволци кои ќе поминат 8 месеци во руска лабораторија

Читај повеќе
  • filter

Како би можело да изгледа Galaxy Note 20?

Читај повеќе
  • filter

Xiaomi подготвува смартфон на преклоп со ротирачки камери?

Читај повеќе