Научно-фантастичната серија „Raised by Wolves“ доби нов трејлер

На HBO Max платформата ќе почне нова научно-фантастична серија под режија на Ридли Скот. Станува збор „Raised by Wolves“, серија за мистериозна планета на која андроиди одгледуваат деца, откако Земјата е уништена во голема војна.

Првата сезона се состои од 10 епизоди, а Ридли Скот ги режираше првите две епизоди. Скот вели дека серијата акцентот го поставува на тоа што нас нè прави луѓе, семејство и нуди претстава што би било кога човештвото одново би почнало од почеток. Дали ќе преживееме, ќе бидеме подобри или полоши од претходно.

Од тоа што може да се заклучи од трејлерот, Ридли Скот и екипата не гледаат баш некоја блескaва иднина за човештвото бидејќи новата колонија е религиски поделена, а на андроидите Мајка и Тајка сè потешко им оди да го контролираат опстанокот на човештвото.

Трејлерот открива дека приказната ќе биде покомплексна од тоа што се опишува во најавата бидејќи освен луѓето, поделени се и андроидите бидејќи Мајка и Татко имаат сопствени визии за обнова на човештвото и некој од нив сака да биде повеќе од заштитник на луѓето, односно сака да им претставува Бог.

Remote video URL
Тагови
реклама

Еден човек го има добитното лото ливче од 1 милијарда долари во САД

Read more

Она кога Град Скопје ќе се обидат да бидат кул

Read more

Категорично ги отфрламе невистините дека придавката „македонски“ се заменува со уставното име, велат од Комисијата

Read more

Каде е Барон Трамп?

Read more

Филм & ТВ

Netflix ја најави втората сезона на популарната „Bridgerton“

Read more

Шербеџија за Мира Фурлан: Неправедно доживеа многу удари од вообразените националисти

Read more

Бизнисот цвета: Netflix надмина 200 милиони претплатници

Read more

Почина познатиот македонски актер Љупчо Тодоровски –Упа

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Netflix ја најави втората сезона на популарната „Bridgerton“

Читај повеќе
  • play_arrow

Шербеџија за Мира Фурлан: Неправедно доживеа многу удари од вообразените националисти

Читај повеќе

Бизнисот цвета: Netflix надмина 200 милиони претплатници

Читај повеќе

Почина познатиот македонски актер Љупчо Тодоровски –Упа

Читај повеќе

Почина актерката Мира Фурлан

Читај повеќе
  • play_arrow

Повторно одложена премиерата на новиот филм за Џејмс Бонд

Читај повеќе

Почина славната спикерка Бранка Станковска

Читај повеќе

Почина актерката Натали Делон

Читај повеќе
  • play_arrow

Дали „Симпсонови“ ја предвидоа победата на Камала уште пред 21 година?

Читај повеќе