Навики што го убиваат тестостеронот во модерниот маж

А.С.
/ 08.02.2023 / 11:54

Без разлика дали станува збор за премногу видеоигри, премалку вежбање, премногу брза храна или недоволна желба да се натпреваруваат, истражувачите не се точно сигурни зошто нивото на тестостерон кај мажите се намалува како што одминува времето.

Ова значи дека вашиот дедо имал повисоки нивоа на тестостерон отколку вие на сегашната возраст, и ова е малку чудно со оглед на фактот дека медицината, технологијата и квалитетот на животот продолжија да се подобруваат.

Но, истата технологија која ни овозможува да живееме поудобен живот може да биде една од главните работи што придонесуваат за намалување на тестостеронот.

Ова се 9 лоши навики кои го намалуваат нивото на тестостерон кај модерниот маж. Дознајте како природно да го зголемите тестостеронот само со избегнување на овие вообичаени грешки.

Постојат многу намирници и производи кои го намалуваат тестостеронот кои можат негативно да влијаат на нивото на тестот. Ова видео ги прикажува научните докази за секоја точка и дискутира за новите откритија.

Remote video URL
Тагови
реклама

Плутон влегува во Водолија после 200 години: Што ќе ни донесе?

Read more

Запознајте се со хотелите на Фибула за сезона 2023 и одберете одмор од соништата

Read more

Огромни резерви на гас и нафта откриени во Тунис и Либија

Read more

При полициска акција на наплатна рампа кај Тетово запленето големо количество дрога

Read more

Фит

Може ли вежбањето дома без опрема да даде добри резултати?

Read more

Зошто не треба да трчате со мобилниот в рака?

Read more

Што треба да правите на секој тренинг за подобри резултати?

Read more

Пет причини зошто не губите килограми, а се трудите да слабеете

Read more
 

Магазин

Три најчесни знаци од Зодијакот на кои секогаш можете да се потпрете

Читај повеќе

Идеја за посен ручек: Полнети тиквички

Читај повеќе

Може ли вежбањето дома без опрема да даде добри резултати?

Читај повеќе

Запознајте се со хотелите на Фибула за сезона 2023 и одберете одмор од соништата

Читај повеќе
  • play_arrow

Зебра избегала од зоо во Сеул и со часови талкала низ градот

Читај повеќе

Како вашите омилени сосови ви го саботираат процесот на слабеење?

Читај повеќе

Плутон влегува во Водолија после 200 години: Што ќе ни донесе?

Читај повеќе

Најчести грешки што ги правиме во одгледувањето растенија

Читај повеќе

Има три начини на кои луѓето гледаат порно, само еден е здрав

Читај повеќе