УЕФА ЕУРО 2024 ГЕРМАНИЈА

Навивач на ЕУРО платил 60 евра за да гледа во столб

Како да не беше доволно што мораше да гледа нов пораз на својата репрезентација, еден навивач меѓу 69.455 гледачи имаше особено лошо искуство.

Австрија ја победи Полска со 3:1 во второто коло од групата Д на Европското првенство. Гернот Траунер, Кристоф Баумгартнер и Марко Арнаутовиќ погодија за Австрија, а Кжиштоф Пјонтек за Полска. Австрија има добри шанси да се пласира во второто коло, додека на Полска беа згаснати откако Холандија и Франција подоцна одиграа 0:0.

Во пресрет на последното коло од евро-групната фаза, Полјаците се последни во групата без бодови, а ни теоретски не можат да се израмнат со Австрија на третото место, која има три бода, бидејќи пласманот се базира на директни главата. Холандија и Франција по две кола имаат по четири бода.

Како да не беше доволно што мораше да гледа нов пораз на својата репрезентација, еден навивач меѓу 69.455 гледачи имаше особено лошо искуство.

На социјалната мрежа Х објави фотографија од Олимпискиот стадион во Берлин со коментар „60 евра за ова место“. Многумина во коментарите прашуваат како е можно воопшто да постои такво место на стадионот и УЕФА да продаде билет за најлошата можна глетка на стадионот.

Тагови
реклама

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more

Финансиски хороскоп од 15 до 21 јули

Read more

Трик како да постигнете совршен вкус на варената пченка

Read more

Фудбал

Пијаниот Кукуреља пееше за себе и не го исполни даденото ветување

Read more

Родри ги налути Англичаните со провокации за Гибралтар, Мората го потсети каде игра

Read more

Хаман: Од 10 најлоши натпревари на турнирот Англија играше на 7

Read more

Шаќири се повлече од швајцарската репрезентација

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Пијаниот Кукуреља пееше за себе и не го исполни даденото ветување

Читај повеќе

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Читај повеќе
  • play_arrow

Родри ги налути Англичаните со провокации за Гибралтар, Мората го потсети каде игра

Читај повеќе

Хаман: Од 10 најлоши натпревари на турнирот Англија играше на 7

Читај повеќе

Шаќири се повлече од швајцарската репрезентација

Читај повеќе

Мората се сели во Милан

Читај повеќе

Во Баскија осамна порака за предавство на Ојарзабал и Мерино

Читај повеќе

Ралф Шумахер призна дека е геј: Ја шокира јавноста со фотографија и испрати порака по години молк и пропаднат брак

Читај повеќе

Саутгејт призна: Шпанија беше најдобра екипа на првенството

Читај повеќе