Навивачите на Барса до Френки де Јонг: Прифати помала плата, кучко!

Сагата на Френки де Јонг, 25-годишниот играч од средниот ред на Барселона, е една од најдолгите ова лето.

За потсетување, Барселона сака да се ослободи од својата ѕвезда бидејќи мора да го ослободи буџетот за плата. Де Јонг три месеци флертуваше со Манчестер Јунајтед, а сега се чини дека би можело да замине кај Челси.

Сепак, Холанѓанецот не сака да се откаже од својата многу висока плата во Барселона, која изнесува околу 18 милиони евра. Згора на тоа, неколку шпански извори наведуваат дека Барселона му должи одредена сума пари. Клубот уште еднаш е принуден да побара од носителите да се откажат од дел од платата, а Де Јонг не е подготвен за тоа.

Шпански Sport објави видео на кое навивачите на Барселона го исвиркуваат и навредуваат Холанѓанецот додека тој поминува пред стадионот.

„Прифати помала плата, кучко!“, извикуваа додека Де Јонг поминуваше покрај нив.

URL
реклама

Цел интернет пука сеир со роботот на Илон Маск 

Read more

Еврото зајакна, инфлацијата во еврозоната рекордна

Read more

Емили Ратајковски го критикуваше филмот за Мерилин Монро: Правиме фетиш од женската болка

Read more

НАСА го удрила астероидот посилно од очекуваното: Можеби му откинавме парче 

Read more

Фудбал

Чави сруши рекорд на Зидан: Сè е џабе ако не освојуваме трофеи

Read more

Протекоа резултатите од гласањето за Златната топка

Read more

Хорор во Индонезија: 129 загинати во судирите меѓу навивачите и полицијата по натпревар

Read more

Незапирливиот Левандовски ја донесе Барса на врвот на табелата

Read more
 

Спорт

Чави сруши рекорд на Зидан: Сè е џабе ако не освојуваме трофеи

Читај повеќе

Протекоа резултатите од гласањето за Златната топка

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Хорор во Индонезија: 129 загинати во судирите меѓу навивачите и полицијата по натпревар

Читај повеќе
  • play_arrow

Незапирливиот Левандовски ја донесе Барса на врвот на табелата

Читај повеќе
  • filter

Будење на ѕверот: Баерн во специјализирани дресови го декласираше Баер

Читај повеќе

Барселона поради Пјаниќ му должи многу пари на Јувентус

Читај повеќе
  • play_arrow

Млад колумбиски боксер почина по нокаут

Читај повеќе

Неверојатна трансформација на Фернандо Торес

Читај повеќе

Челси во тајност договорил трансфер на Нкунку

Читај повеќе