Навивачите на Интер им се заканија на играчите

Разочарани од лошата игра и лошите резултати, навивачите на Интер истакнаа заканувачка парола кон играчите која содржи и закана за ќотек.

„Оној дрес кој ти го носиш... треба да се почитува!!!
Почнете да играте машки или ќе ви дојдеме со стапови!!!“

Паролата е потпишана CN69, односно Курва Норд 69, како што се вика навивачката група која традиционално ја окупира северната трибина на стадионот „Џузепе Меаца“. Фактот што потписот е на целата група, а не на одредена подгрупа, доволно говори дека кај сите навивачи на Интер незадоволството е огромно.

Интер има кастарофален ефект во Лигата на шампионите каде чашата се прелеа по неочекуваниот пораз дома од Реал Мадрид во средата. Со само два нерешени натпревари „Нераѕурите“ на две кола до крајот се заковани на дното на табелата со теоретски шанси за пласман во осминафиналето.

Ниту во Серија А не им оди бидејќи го загубија големото градско дерби со Милан (1:2), а направија и непланиран кикс дома со Парма (2:2).

Денеска од 15 часот Интер гостува кај забрефтаниот Сасуоло, традиционално незгоден противник на тимот од Милано.

Тагови
реклама

Запознајте го Гонсало Салгадо, телохранителот на Кристијано Роналдо

Read more

Британски специјалци тренираат за напад од вонземјани

Read more

Погледнете како руска олимписка шампионка го одбележа Водици

Read more

Google блокираше 164 опасни апликации: Веднаш избришете ги од телефонот

Read more

Фудбал

Меси суспендиран на два натпревара по првиот црвен картон во Барселона

Read more

Бобан Николов кариерата ја продолжува во Лече

Read more

Леонардо: Големи играчи како Меси секогаш ќе бидат желби на ПСЖ

Read more

Шпанска серија: Агентот на Рамос се натега со Реал за милион евра

Read more
 

Спорт

Меси суспендиран на два натпревара по првиот црвен картон во Барселона

Читај повеќе

Котески нов тренер на Голден Арт КЛ7

Читај повеќе
  • play_arrow

Џон Џонс ги налути обожавателите со видео во кое убива дива свиња

Читај повеќе
  • play_arrow

Луис Хамилтон: Сега сум на планина, тренирам секој ден

Читај повеќе

Прв пат во зима освоен вториот највисок врв во светот

Читај повеќе

Бобан Николов кариерата ја продолжува во Лече

Читај повеќе

Ракометарите го победија Чиле и одат во наредната фаза

Читај повеќе

Леонардо: Големи играчи како Меси секогаш ќе бидат желби на ПСЖ

Читај повеќе

Работнички го откажа настапот на АБА 2 турнирот во Бања Лука

Читај повеќе