НБА ѕвездата Бриџис брутално ја претепал сопругата

НБА ѕвездата и играч на Шарлот Хорнетс, Мајлс Бриџис, брутално ја претепал сопругата Мишел Вилијамс.

24-годишниот кошаркар бил уапсен во Лос Анџелес поради напад на жена, а подоцна се испоставило дека ја претепал сопствената сопруга. Вилијамс на социјалните мрежи ги покажа своите повреди.

„Жал ми е што дојде до ова, но не можам повеќе да молчам. Дозволив некој да ми го уништи домот, да ме понижува на секој можен начин и да ги трауматизира нашите деца. Нема да дозволам повеќе, но ниту тишината на луѓето околу него кои штитат“, напишала Мишел меѓу другото по тешките повреди со кои се здобила и додава:

Моите деца заслужуваат подобро. Не сакам никому да му се повтори ова. Тој го направи тоа пред децата кои се преплашени. Јас само сакам мир". Таа беше тешко повредена во бруталниот напад. Скршени ѝ се носот и зглобот, има дупнато ушно тапанче и низа други повреди.

реклама

Во кои години жените имаат најголем сексуален нагон?

Read more

Босна има мал излез на море, но и една прекрасна плажа

Read more

Научници сакаат да го „оживеат“ изумрениот тасманиски тигар

Read more

Хороскопски знаци кои најдобро знаат како да уживаат во животот

Read more

Кошарка

Дончиќ: На ЕвроБаскетот одиме по златото

Read more

Легендарниот Радивој Корач постхумно во Куќата на славните

Read more

НБА ќе паузира на 8 ноември поради избори

Read more

Дончиќ на кош демонстрираше фудбалски вештини

Read more
 

Спорт

Дончиќ: На ЕвроБаскетот одиме по златото

Читај повеќе

Мурињо тргна по Белоти за убиствен напад

Читај повеќе

Рамос ги смирил Нејмар и Мбапе

Читај повеќе

Цеље убедлив против Бутел на Струшкиот ракометен турнир

Читај повеќе

Маск: Се шегував, нема да го купам Манчестер Јунајтед

Читај повеќе

Kлучната причина за катастрофата на Јунајтед: Глејзер извадиле огромна сума од клубот

Читај повеќе

Легендарниот Радивој Корач постхумно во Куќата на славните

Читај повеќе

НБА ќе паузира на 8 ноември поради избори

Читај повеќе

ГН на Австралија нема да биде прва трка во Формула 1 ниту во 2023

Читај повеќе