Недостапни некои функции на Messenger и Instagram – дали сте засегнати и вие?

Facebook ги извести корисниците на Messenger и Instagram во Европа дека некои функции во моментот се привремено недостапни.

Пораката неделава се појави во апликациите на Facebook Messenger и Instagram за европските корисници, со напомена дека некои карактеристики не се достапни поради „усогласување со новите правила за услугата размена на пораки во Европа“.

Facebook не прецизира точно кои функции ќе недостасуваат, но компанијата на своите страници за поддршка открива дека функцијата „Анкета“ и на Messenger и на Instagram во моментов не е достапна во Европа.

На Instagram исто така ги нема стикерите, а на Messenger недостигаат персонализираните одговори. Други функции кои можеби не ви се достапни се испраќање одредени датотеки преку Messenger и неможноста да се постават прекари.

Не е јасно кога Facebook ќе ги врати овие функции за европските корисници, но портпарол на компанијата вели дека повеќето ќе се вратат многу брзо.

Дали и вие сте засегнати од промената? Дали ви се достапни сите функции на Messenger и на Instagram?

реклама

Најдобри во зодијакот - и астролозите бираат да им се родат децата во овој знак

Read more

Јавноста незадоволна од статуата на покојниот пејач: Ако ова е Тоше...

Read more

Осум секс митови што важат само во порно филмови

Read more

Како изгледаат снимки на белите дробови од вакциниран и невакциниран ковид пациент?

Read more

Интернет

Instagram конечно овозможи објавување од компјутер

Read more

Трамп најави своја социјална мрежа како отпор против тиранијата на „големите“

Read more

Facebook ќе добие ново име

Read more

Мicrosoft најави укинување на LinkedIn во Кина

Read more
 

Гик

Откриено зошто јајце-клетката е огромна во споредба со сперматозоидите

Читај повеќе
  • play_arrow

Трилогијата Grand Theft Auto доаѓа во ноември, погледнете го трејлерот

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Совршена машина за уништување: Американскиот М1 Abrams е најдобриот тенк во светот

Читај повеќе
  • play_arrow

Дали Големата експлозија всушност била супермасивна бела дупка?

Читај повеќе

Google издаде итно предупредување за сите корисници на Chrome

Читај повеќе

Интересно истражување за микропластиката во воздухот: Дали всушност ја лади атмосферата?

Читај повеќе

Новиот iPhone SE 3 ќе биде базиран на моделот XR

Читај повеќе

Најголемиот скелет од трицератопс се ​​продаде за 6,6 милиони евра

Читај повеќе
  • filter

Ова е новиот Huawei Nova 9

Читај повеќе