НБА ПЛЕЈ-ОФ 2021/22

Недоволни 45 поени на Дончиќ против Феникс, Мајами поведе против Филаделфија

Ноќеска во НБА се одиграа два натпревара од плеј-офот, а во второто коло поведоа Феникс и Мајами.

Феникс Санс поведе со 1:0 против Далас Маверикс во второто коло од Западната конференција славејќи со 121:114.

Феникс до победата го предводеа ДеАндре Ајтон со 25 поени и 8 скока и Девин Букер со 23 поени, 9 скока и 8 асистенции.

На другата страна блескаше Лука Дончиќ кој постигна 45 поени со 12 скока и 8 асистенции, но немаше расположени соиграчи, па пирова беше неговата одлична статистика.

Remote video URL

Мајами Хит ја совлада Филаделфија 76-ерс со 106:92 и поведе во второто коло на Истокот со 1:0 во партии.

Кај победничкиот тим Тајлер Херо постигна 25, а Бам Адебајо 24 поени, додека Тобиас Харис на другата страна постигна 27 поени.

Remote video URL
реклама

Кошарка

Војдан Стојановски уште две сезони во МЗТ

Read more

Букмејкерите за новата сезона најмногу шанси им даваат на Бостон и на Феникс

Read more

Јончевски: Пласман на ЕУРО по пауза од 10 години би бил успех за оваа репрезентација

Read more

Ултиматум на Дурент: Ќе останам ако ги отпуштите овие двајца

Read more
 

Спорт

Работнички гневен на лошото судење против Академија Пандев

Читај повеќе

Тен Хаг ги казни фудбалерите на Манчестер Јунајтед

Читај повеќе

Ивановски не го заврши маратонот, златото на градите на Рингер

Читај повеќе
  • play_arrow

Конте до Тухел: Требаше да те сопнам, ќе беше заслужено

Читај повеќе
  • play_arrow

За првата победа Мурињо частел 60 пици

Читај повеќе
  • play_arrow

Халеп победничка на турнирот во Торонто

Читај повеќе

Чави: Левандовски ќе почне да дава голови, само е прашање на време

Читај повеќе

Војдан Стојановски уште две сезони во МЗТ

Читај повеќе
  • play_arrow

За неколку седунди 8 болиди се забија во ограда

Читај повеќе