Недвед: Пирло и Роналдо остануваат во Јуве

Потпретседателот на „Старата дама“ јавно ги демантираше шпекулациите дека тренерот Андреа Пирло и ѕвездата Кристијано Роналдо ќе си заминат од клубот.

Резултатската криза која владее во Јувентус го турна клубот вон зоната која води во Лигата на шампионите. Оттаму и шпекулациите дека тренерот Андреа Пирло ќе заработи отказ, како и дека Кристијано Роналдо ќе си замине доколку Јуве навистина до крајот не успее да се избори за настап во елитата.

Таквото сценарио го демантираше поранешниот фудбалер и сега потпретседател на клубот, чешката легенда Павел Недвед.

Од популарното шоу „Striscia La Notizia“ беа дојдени во клубот да им ја доделат сатиричната награда Tapiro d'Oro (Златен тапир), но никој од фудбалерите не сакаше да ја прими, а на крајот единствен јунак излезе Недвед кој приликата ја искористи и за да ја искоментира актуелната ситуација.

„Ни се случува еден период на потешкотии, што е нормална работа. Тоа е тоа. Пирло дефинитивно останува, како и Роналдо, одиме заедно до крај“, изјави Недвед и потоа ја прими „наградата“.

И покрај оптимизмот на Недвед, факт е дека Роналдо не сака да биде во клуб кој не би играл во Лигата на шампионите. Но, за било какви претпоставки треба прво да се почека и да се види како ќе изгледа табелата на крајот од сезоната бидејќи Јуве сепак е само еден бод зад 4. место.

Тагови
реклама

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Read more

Путин: Бајден е радикално различен од Трамп

Read more

Колку често жените сакаат да водат љубов?

Read more

Ким Џонг Ун: Северна Кореја е на готовс

Read more

Фудбал

Како се сака националниот тим!

Read more

Македонскиот дрес најубав на ЕУРО во изборот на ESPN

Read more

Почна ЕУРО 2020, но економското влијание ќе биде ограничено

Read more

Арнаутовиќ: Нè чека тежок натпревар, Македонците се квалитетни и со поддршка од целата нација

Read more
 

Спорт

  • play_arrow
  • filter

Јелена Ѓоковиќ одушеви со навивањето за Ноле на дуелот со Надал

Читај повеќе
  • filter

Како се сака националниот тим!

Читај повеќе

Македонскиот дрес најубав на ЕУРО во изборот на ESPN

Читај повеќе

Почна ЕУРО 2020, но економското влијание ќе биде ограничено

Читај повеќе

Арнаутовиќ: Нè чека тежок натпревар, Македонците се квалитетни и со поддршка од целата нација

Читај повеќе

Англиската репрезентација „тежи“ 1,2 милијарди евра, колку вреди македонската?

Читај повеќе

Тричковски: Головите на Кипар - дополнителен мотив за ЕУРО

Читај повеќе
  • filter

Шведски полицаец ќе ни суди на дебито на ЕУРО

Читај повеќе

Ѓунеш: Турција може да ја победи Италија

Читај повеќе