Неизвесен настапот на Ибра на ЕУРО

Ветеранот мораше да го напушти теренот синоќа против Јувентус, а тоа го направи со гримаса на лицето.

Златан Ибрахимовиќ излезе од игра во 66. минута поради повреда на коленото. Тогаш Милан имаше минимално водство и промашен пенал, но и без Швеѓанецот потоа го потопи Јувентус.

Ибра беше во борба за топка некаде на средината на теренот кога падна на земја во нешто што наликуваше на повреда без контакт. Издржа некоја минута, но потоа Анте Ребиќ го замени.

„Ибра не беше фит пред натпреварот, а сега чувствува болки во коленото и се надеваме дека не се работи за нешто сериозно“, рече тренерот на Милан, Стефано Пиоли за Sky Sport Italia.

Од таборот на Милан сѐ уште немаат споделено подетални информации околу повредата на Златан, а медиумите на Чизмата одат дотаму шпекулирајќи дека повредата не е наивна и дека Ибра може дури и да го пропушти Европското првенство, на кое му има фрлено голем мерак за што и се врати во репрезентацијата.

реклама

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Read more

Путин: Бајден е радикално различен од Трамп

Read more

Колку често жените сакаат да водат љубов?

Read more

Ким Џонг Ун: Северна Кореја е на готовс

Read more

Фудбал

Како се сака националниот тим!

Read more

Македонскиот дрес најубав на ЕУРО во изборот на ESPN

Read more

Почна ЕУРО 2020, но економското влијание ќе биде ограничено

Read more

Арнаутовиќ: Нè чека тежок натпревар, Македонците се квалитетни и со поддршка од целата нација

Read more
 

Спорт

  • play_arrow
  • filter

Јелена Ѓоковиќ одушеви со навивањето за Ноле на дуелот со Надал

Читај повеќе
  • filter

Како се сака националниот тим!

Читај повеќе

Македонскиот дрес најубав на ЕУРО во изборот на ESPN

Читај повеќе

Почна ЕУРО 2020, но економското влијание ќе биде ограничено

Читај повеќе

Арнаутовиќ: Нè чека тежок натпревар, Македонците се квалитетни и со поддршка од целата нација

Читај повеќе

Англиската репрезентација „тежи“ 1,2 милијарди евра, колку вреди македонската?

Читај повеќе

Тричковски: Головите на Кипар - дополнителен мотив за ЕУРО

Читај повеќе
  • filter

Шведски полицаец ќе ни суди на дебито на ЕУРО

Читај повеќе

Ѓунеш: Турција може да ја победи Италија

Читај повеќе