Некогаш беше славен супермодел, денес изгледа непрепознатливо

Б.С.Б.
/ 26.01.2022 / 13:48

Џенис Дикинсон некогаш беше славен супермодел, а денес изгледа непрепознатливо поради бројните пластични операции.

Многумина ја сметаат за прв светски супермодел, оваа 66-годишна жена зад себе има импресивна кариера.

Но, со текот на времето, поради интензивно користење ботокс и пластични операции на телото, сакајќи да го запре стареењето, сега изгледа поразлично.

Во споредба со фотографиите на почетокот од кариерата, изгледа како да е друга личност. И покрај бројните пластични операции, Џенис вели дека неизмерно си го сака телото.

Отсекогаш била отворена по прашањата за пластичната хирургија, па во многу интервјуа има изјавено дека го затегала лицето, ги оперирала градите, стомакот. Има правено липосукција и ботокс.

Денес е позната по нејзините испади во јавноста и злобните коментари за колешките. Порано била во врска со бројни славни личности меѓу кои Лиам Нисон, Силвестер Сталоне, Брус Вилис, Мик Џегер и други.

Во брак била 4 пати и има две деца.

 

реклама

Зошто почна да паѓа вредноста на доларот?

Read more

Дали Путин ја прави истата грешка поради која Хитлер ја загуби војната?

Read more

Секс во вселената – една од најтешките задачи на НАСА

Read more

Пет причини зошто треба почесто да имате секс

Read more

Стил

Мајката на Илон Маск стана најстариот модел на Sports Illustrated

Read more

Пролетно разубавување со Philips во „Нептун“

Read more

Кејт Мидлтон го украде вниманието на премиерата на „Top Gun: Maverick“

Read more

Mach & Mach: Најпопуларните кондури во 2022 година

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

На кои светски атракции најмногу се жалат туристите?

Читај повеќе

Пет причини зошто треба почесто да имате секс

Читај повеќе

Како правилно да трчате во лето?

Читај повеќе

Олена Зеленска: Никој нема да ми го одземе сопругот, па ни војната

Читај повеќе

Знаци дека се однесувате како да сте му мајка, а не партнерка

Читај повеќе
  • play_arrow

Совети за почетници: Како да зготвите риба?

Читај повеќе

Пет моќни навики со кои ќе станете успешен лидер

Читај повеќе
Седум совети како да спиете подобро

Седум совети како да спиете подобро

Читај повеќе

Пет знаци на кои животот радикално ќе им се смени во наредната недела

Читај повеќе